Göksun'da park açılışı

Göksun'da park açılışı

Belediye tarafından yapımı tamamlanan park törenle açıldı.


KAHRAMANMARAŞ (AA) - Göksun Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Ulu Cami Parkı, Dünya Çevre Gününü etkinlikleri kapsamında düzenlenen törenle hizmete açıldı.


Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, açılışta, çevre dostu bir yönetim anlayışıyla, Göksun'u çevre kirliliğinden uzak tutmak istediklerini ve ilçeye yeni parklar kazandırmaya devam edeceklerini söyledi.


Çevrenin insanların ve diğer canlıların yaşamları boyunca ilişkilerini sürdürdükleri doğal ortam olduğuna dikkat çeken Aydın, şunları kaydetti:


"Dünyamızın karşı karşıya olduğu en hayati meselelerin başında hiç kuşkusuz çevre sorunları gelmektedir. Tükenebilir olduğu gerçeği göz ardı edilerek kaynakların sınırsızca kullanımı, çevre kirliliği konusunda gerekli duyarlılığın gösterilmemesi, doğal dengenin bozulmasına zemin hazırlamaktadır. Görüyoruz ki bitmez zannettiğimiz doğada bitmeye, tükenmeye başladı. Bundan sonra doğamızı ve çevremizi korumak için hep beraber ele ele, gönül gönül’e vererek her türlü gayreti göstermek zorundayız."


Aydın, yeni parkı çevre gününde hizmete açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.


Konuşmaların ardından Cumhuriyet Meydanındaki Ulu Cami bahçesine yapılan parkın açılışı yapıldı.


Törene, Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Saim Ata, TEMA İl Temsilcisi Cafer Kalalı, kamu kurum amirleri, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, STK temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.


 (AA)

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2014, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner67