Göksun yolundaki Püren geçidine çığ düştü!

Göksun yolundaki Püren geçidine çığ düştü!

Kahramanmaraş-kayseri Karayolu Püren geçidine çığ düşmesi sonucu karayolu ulaşıma kapanırken, yüzlerce araç yolda mahsur kaldı.


Göksun ilçesinde gün boyu aralıklarla devam eden kar yağışı ilerleyen saatlerde etkisini artırdı. Ulaşımın güçlükle sağlandığı bin630 metrerakımı bulunan Püren Geçidi, çığ düşmesi sonucu ulaşıma kapanırken yüzlerce araç yolda mahsur kaldı.


Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle karayolları ekipleri güçlükle çalışma yaparken, 3 saatlik bir çaba sonrası yol, kontrollü olarak ulaşıma açıldı. Kahramanmaraş-Göksun Karayolu Değirmendere mevkiinde ise tipi ve soğuk hava nedeniyle buzlanma meydana geldi. Buzlu yolda kayan bir kamyon kayarak yolu tek şeride düşürünce trafik durma noktasına geldi.


500 metrelik uçurum bulunan bölgede araçlar uçuruma yuvarlanmamak için güçlükle ilerledi. Yoğun kar yağışı nedeniyle bölgede ulaşım sık sık dururken karayolları ekipleri, ulaşımın aksamaması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


Diğer yandan Göksun Özel İdare Müdürü İhsan Açoğlu, ilçeye bağlı 12 köy yolunun ulaşıma kapandığını belirtti. Köy yollarının ulaşıma açılması için ekiplerin çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini kaydetti. - Kahramanmaraş / Göksun (Kaynak: DHA)

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2012, 22:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63