Görme engellilerden Online hatim ve dua

Görme engellilerden Online hatim ve dua

Türkiye'nin farklı kentlerinde yaşayan 50 görme engelli, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybedenler için okudukları hatimlerin duasını da internet üzerinden yaptı.


KAHRAMANMARAŞ (AA) - Türkiye'nin farklı kentlerinde yaşayan 50 görme engelli, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybedenler için okudukları hatimlerin duasını da internet üzerinden yaptı.


İnternet üzerinde kendi yaptıkları "Gönül Teli" adlı programın sesli sohbet bölümünde buluşan Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden yaklaşık 50 görme engelli, Kur'an okuyup dua ederek, Soma'da hayatını kaybeden maden işçilerini andı.


Kahramanmaraşlı görme engelli müezzin Rıdvan Cinkara tarafından organize edilen hatim, İstanbul'dan Harun Ateş, Bursa'dan Durmuş Selmanlar ve Tokat'tan İbrahim Koç'un okuduğu Kur'an ziyafeti ile başladı.


50 görme engellinin canlı takip ettiği hatmin ardından hayatını kaybeden işçiler için dua edildi.


Cinkara, AA muhabirine, Soma'da yaşanan faciayı duyduğunda çok üzüldüğünü ve onlar için böyle bir faaliyet düzenlediğini kaydetti.


Online dua


Olayın ilk gününden itibaren sürekli hayatını kaybedenlerin sayısını takip ettiğini ve çok üzüldüğünü dile getiren Cinkara, şöyle dedi:


 "Olay sonrası Soma'ya ciddi şekilde uzağız, ne yapabiliriz diye düşünürken daha önceden Kur'an dersi verdiğimiz Mehmet Saraç beni arayarak, 'İnternet üzerinden Soma'da maden faciasında hayatını kaybeden kardeşlerimiz için dua, hatim ve Kur'an ziyafeti yapacağız' dedi. Daha sonra gün ve saatini kararlaştırarak burada buluştuk."


Programa Osmaniye'den katılan Türkçe öğretmeni İsmail Canbolat ise Soma'da hayatını kaybedenlerin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirdi.


"Allah'ın keremine de gazabına da şükretmek gerekir" diyen Canpolat, bir olarak Allah'a el açıp Soma'daki işçiler için dua etmenin çok önemli olduğunu kaydetti.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2014, 07:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63