Hastaneye kaldırılan 11 yaşındaki kız hamile çıktı!..

Hastaneye kaldırılan 11 yaşındaki kız hamile çıktı!..

Bolu'nun Mudurnu İlçesi'nde 25 yaşındaki E.D. ileimam nikahıyla yaşayan ve nüfus kaydında 11 yaşında olan Z.Ç.'nin 8 aylık hamile olduğu anlaşıldı. Z.Ç. hastaneye kaldırıldı. Ancak, doktorların hastaneye yatması teklifi imam nikahlı eşi tarafından kabul edilmeyince evine gönderildi.

Mudurnu'ya bağlı Alpagut Köyü'nde oturan 8 aylık hamile Z.Ç. düngece rahatsızlandı. Ambulansla Bolu İzzet BaysalKadın Doğum veÇocuk Hastanesi'ne kaldırılan Z.Ç. muaeyene edilirken, imam nikah lı eşi E.D.acil servisin önünde endişeyle bekledi. Bu sırada hastaneninözel güvenlik görevlileri Z.Ç.'nin görüntüsünün alınmamasıiçin gazetecilere engel olmaya çalıştı.


Doktorlar, E.D.'nin hastanede kontrol altında tutulmasını istedi. E.D. doktorların isteğini kabul etmeyerek, muaeyene olan Z.Ç.'yi alarak hastaneden ayrıldı. Z.Ç.'nin yaşının küçük olmasına rağmen herhangi birişlem yapılmaması dikkatçekerken, hastane yetkilileri konuhakkındaaçıklamada bulunmadı.

PATNOS'TAN ALIP GELMİŞAlpagut Köyü'nde yaşayan E.D.'nin bir yakınının Ağrı Patnos'dan evlendiğini söyleyen köylüler, "E.D.'nin bir akrabası Patnos'tan bir kız ile evlendi.Daha sonra E.D. de Patnos'a giderek bu kızı alıp geldi. Kız nüfus kaydındadaha 11 yaşında olduğu için nikahlarının yapılması mümkün değil. Bizmutlaka bir sorun çıkacağını bilerek kendisini uyardık. Şimdi kız hamile, ne olacak bizler de bilmiyoruz" dedi. (mynet)

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2012, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner63