Ilıca-Beşen yolundaki asfalt çalışması tamamlandı..

Ilıca-Beşen yolundaki asfalt çalışması tamamlandı..

Kahramanmaraş İl Özel İdaresi ile il'de önemli enerji yatırımları gerçekleştiren ENERJİSA şirketi arasında düzenlenen protokol gereğince ilk olarak önceki günlerde Ilıca Beşen arasındaki yaklaşık 5 km'lik yolun altyapısının iyileştirilerek asfaltlanması tamamlandı.


Kahramanmaraş İl Özel İdaresi Genel Sekreter v. Servet Güngör, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü teknik personeli ile birlikte bahse konu yolda tamamlanan çalışmaları inceledi.


Yapılan çalışma hakkında teknik personelden bilgi alan Güngör İl Genel Meclisi tarafından verilen yetki çerçevesinde genel sekreterlik olarak ENERJİSA Şirketi ile İl Özel İdaresi arasında Merkez İlçe ve Ekinözü ilçelerinde bulunan yolların altyapılarının geliştirilmesi ve asfalt yapılması için üç adet protokol imzalandığını ve bu protokoller kapsamında hem merkez ilçede hem de Ekinözü ilçesinde şirket tarafından çalışmalara başlanıldığını ifade etti.


ENERJİSA ile imzalanan 3 nolu protokol gereğince Ilıca Beşen’den başlayıp Hacınınınoğlu Köyüne kadar devam eden yolun tamamının altyapısının iyileştirilerek asfaltlanmasının hükme bağlandığı, bundan başka Hacınınoğlu Köyünden Ekinözü ilçe sınırına kadar olan yolun ise altyapısının hazırlanarak stabilize halde idareye teslim edileceğinin hüküm altına alındığı ve bu kapsamda şirketin ilk olarak Ilıca Beşen arasındaki yolu asfalt hale getireceği bilgisi verildi.


Bahse konu yoldaki altyapı çalışmalarının bahar dönemi ile birlikte devam edeceğini ifade eden Güngör çalışmalarından ötürü ENERJİSA Şirketine teşekkür ederken Beşen Köyü muhtarı Niyazi Ağca yolun altyapı ve asfalt çalışmalarının yapılmasından ötürü memnuniyetini dile getirerek Genel Sekreter Servet Güngör’ün şahsında emeği geçen herkese teşekkür etti.


 

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2012, 23:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63