İnsani Yardım Derneği Beyrut'u da unutmadı

İnsani Yardım Derneği Beyrut'u da unutmadı

Kahramanmaraş’taki sosyal yardım faaliyetleriyle dikkat çeken İnsani Yardım Derneği bu yıl Kurban Bayramında, sadece Maraş’taki yetim ve fakirleri değil, yurtdışındaki yoksul ve yetimleri de unutmadı.

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın organize ettiği “110 ülkede Kurbanla İyiliğe Ortak Ol” kampanyasına Maraş’ı temsilen İnsani Yardım Derneği Başkanı Süleyman Erayman katıldı. 6 Aralık’ta K.maraş’tan ayrılan Dernek Başkanı Süleyman Erayman, İHH ekibi ile birlikte 7 Aralık’ta Beyrut’a ulaştı.

İHH ekibi Güney Beyrut’ta 1500 Filistinlinin yaşadığı Marilyas kampını ziyaret etti. Kampta kendilerini misafir eden El Gavs Kurumu başkanı Tallal Hüseyin’den bilgi alan ekip, burada ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek, Filistinli çocuklara ve ailelelere hediyeler verdi.
Bayram namazında kendilerini Türkiye’deki bir camide gibi hissettiklerini söyleyen Erayman, Beyrut’ta yaşayan Türklerle de tanışma fırsatı bulduklarını belirtti. Kurbanları son derece modern bir kesimhanede, oldukça hijyen bir ortamda kesildiğini anlatan Erayman, Filistinlilerle bayramlaşma sevincini yaşadıkları için çok mutlu olduklarını, yetim çocuklara oyuncak, dullara ise elbise ve kurban eti dağıttıklarını, dağıtım işinin son derece düzenli ve neşeli bir ortamda gerçekleştiğini, Bayramı bu çok dinli ve çok kültürlü ülkede Filistinlilerle geçirmekten çok mutlu olduğunu söyledi.

//img267.imageshack.us/img267/6818/img1897bi3.jpg

//img231.imageshack.us/img231/2475/img1907gj9.jpg
//img517.imageshack.us/img517/5333/img1963vc0.jpg

BU HABERİ GÖNDEREN SİTE ÜYESİ OKUYUCU: YUSUF BÜLBÜL


Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2008, 21:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63