İsimsiz mektup cinayeti ortaya çıkardı

İsimsiz mektup cinayeti ortaya çıkardı

Kahramanmaraş'ta 3 yıl önce işlenen cinayeti, cezaevinden gönderilen isimsiz mektup ortaya çıkardı. Osmaniye'de 3 yıldır kayıp olarak aranan kadının, bir süre evli kaldığı şahıs ve oğlu tarafından boğularak öldürüldüğü belirlendi.

Edinilen bilgiye göre, bir hafta önce Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü'ne, "Havva Güven (31), bir süre evli kaldığı H.İ. (55) ile oğlu M.İ. (25) tarafından öldürüldü. Vicdan azabı çekiyorum. Bu vicdan azabıyla yaşayamayacağım" yazılı imzasız bir mektup gönderildi. Kahramanmaraş Cezaevi'nden gönderilen ihbar mektubu üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Masası ekipleri, yaptıkları araştırmada, Havva Güven'in 3 yıldır Osmaniye Emniyet Müdürlüğü'nce kayıp olarak arandığını belirledi.

H.İ. ile oğlu M.İ.'nin halen hırsızlık ve gasp suçlarından Adıyaman ve Denizli cezaevlerinde kaldığını tespit eden emniyet güçleri, zanlıların Havva Güven'i Şanlıurfalı bir kamyoncuyla birlikte gördükleri için öldürdüklerini belirledi. Baba-oğlun, Sır Barajı yakınlarında boğarak öldürdükleri Havva Güven'in cesedini torbaya koyup Gaziantep'te bir mağaraya gömdükleri, 1.5 yıl sonra da kemiklerini çıkarıp Sır Barajı'na attıkları tespit edildi.

Mağarada yapılan incelemede bulunan kemik parçaları, Güven'in ailesinden alınan DNA örnekleriyle birlikte incelenmek üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.


Haberler

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2007, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63