İşte en güncel beddualar

İşte en güncel beddualar

Beddua kültürümüze yepyeni "çağdaş" ve "güncel" beddualar kazandıran ünlü "beddua araştırmacısı" Osman Rasataşgelmeyesice'nin yazdığı "Allahından Bul" isimli kitap adeta yok satıyor.

Biz de, Beterol Yayınevi tarafından basılan kitabın onbeşinci baskısına yazar tarafından eklenen yeni beddualardan bazılarını sizler için ç/alıntıladık. Beğenenlere sözümüz yok, beğenmeyenlere lafımız çok. İşte en güncel beddualar, beğenenler etsin dualar. Beğenmeyenler beter olalar, Allahlarından bulalar...

Recep İvedik'i zorla seyrettireler: Ünlü kıromuz Recep İvedik'in iki filmini birden zorla, tuvalet arası bile vermeden üst üste izleteler. Sonunda iyi bir kıro, maganda ve zonta olarak topluma karışasın. Daha sonra seni entel bir kafeye bırakıp kaçalar.

Aysun Kayacı'dan akıl alacak kadar akılsız kalasın: NTV'de yayımlanan “Haydi gel bizimle ol” programının “kadrolu gafçısı” Aysun Kayacı'dan akıl alacak kadar akılsız kalasın. İlginç fikirleriyle seni dağdaki çobandan bile beter ede…

Kişisel gelişim kitapları okumana rağmen gelişemeyesin: Kitapçı vitrinlerinde gördüğün “her kişisel gelişim” ve NLP kitaplarına saldırasın. 1000 civarında benzer kitapların ola. Buna rağmen hala gelişemeyesin.

Aşıklar tartışmasında ortada kalasın: İşlettiğin kıraathanede düzenlenen “1. Geleneksel Çemizgezekliler Aşıklar Atışması” önce tartışmaya sonra da kavgaya dönüşe. Sazlar kafalarda kırıla. Kıraathanende büyük hasar oluşa. Ödeyemeyip ortada kalasın.

Hain Olmert'ten ödül alasın: Rüyanda kendini “Yahudi dostu” ödülü alırken göresin. Üstelik bu ödülü sana Gazze katliamının arkasındaki isim “Namert Olmert” vere… Utancından uyandığında bile kafanı yorganın altından çıkaramayasın. Bu ayıp sana ömür boyu yete.

İsrailli turistten beter olasın: Tam Antalya'da tatile başlamışken İsrail'in saldırı haberiyle ödün patlaya. Türkiye'deki gösterileri ve tepkileri görünce korkundan otel odasından bile dışarı çıkamayasın. Rezervasyonu iptal ettirip hemen ülkene kaçasın.

Ajandan ajanların eline geçe: Gizli notlarının yer aldığı ajandan ajanlar tarafından bulunup deşifre edile. Sayfalarındaki turşu tarifi bomba tarifi, define haritan da bombaların yerini gösteren kroki gibi algılana. Yani ajandan ajanla dola, ajandan geçilmeye…

Çukurlara gelesin: Senden alınan bilgilere göre kazılan her çukurdan silah ve bomba çıka. En son kendi evinin bahçesi kazıla. Buradan acaip mühimmat çıka. 70 milyona rezil olasın, çukurlara gelesin.

Levent Ersöz'den beter olasın: Ergenekon 10. dalgada yakalanan Levent Ersöz'ün düştüğü durumdan beter olasın. İrticayı ve sakallıları hiç sevmemene rağmen tebdil-i kıyafet yapmak ve onlar gibi sakal bırakmak zorunda kalasın.

Aytaç Durak'ın acınası durumuna düşesin: “Değişmez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez”, dünya durdukça başkan olarak Adanalıların başında durası Aytaç Durak'ın acınası durumuna düşesin. Her dönem parti değiştirmekten ve yeni partinin söylemlerine adapte olmaktan anan ağlaya.


Rıfat Yörük
Habervaktim.com / Mizah

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2009, 07:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63