İtfaiye'den patlamaya ilişkin açıklama

İtfaiye'den patlamaya ilişkin açıklama

Kahramanmaraş Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Emniyet Müdürlüğü’nden meydana gelen patlamaya ilişkin açıklamada bulundu.


İtfaiye Daire Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada: “06 Haziran Cuma günü saat 14.05’te İtfaiye Komuta Merkezi’mize, il emniyet müdürlüğü binasında patlama meydana geldiği ihbarının ulaşması üzerine Merkez ve Şekerdere İtfaiye gruplarımızdan 7 araç ve 25 itfaiye eri ve ileri düzey kurtarma ekibi saat 14.09 itibarıyla olay yerine intikal ederek müdahaleye başladı. Olay yerine eş zamanlı olarak çok sayıda ambulans sevk edildi.


Emniyet binasının mühimmat deposunda meydana geldiği belirlenen patlamadan 10 kişi yaralı olarak kurtarıldı. Yaralılardan ikisinin durumunun ağır olduğu bildirildi.


 İtfaiye Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada; yoğun kimyasal duman nedeniyle güçlükle yürütülen kurtarma çalışmasında,  itfaiye ileri düzey kurtarma ekibinin, başka yaralıların da olma ihtimaline karşı,  patlamanın meydana geldiği bölüme ulaştığı, başka yaralının olmadığı ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2014, 07:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66