Kahramanmaraş Barosu'nda kongre heyecanı..

Kahramanmaraş Barosu'nda kongre heyecanı..

Kahramanmaraş Barosu Ekim ayının ilk haftasında yeniden seçime gidiyor.

Her iki yılda bir yapılan seçim öncesinde Baro Başkanı İsmail Kahveci yaptığı açıklamayla Ekim ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek olağan kongrede yeniden aday olacağını duyurdu.

Baro Başkanlığını yürüten Kahveci’nin bu kararı almasında birçok avukatın ısrarcı olduğu öne sürülüyor. Ancak; halen AK Parti İl Yönetiminde yer alan İsmail Kahveci’nin yapılacak olan ilk genel seçimde milletvekilliği adaylığı için bir kez daha şansını deneyebilmek için yeniden başkan seçilmeyi arzu ettiği öne sürülüyor. Bilindiği gibi 3 Temmuz 2007 seçimi öncesinde milletvekili aday adayı olan İsmail Kahveci listeye girememişti.

Öte yandan; şu anda AK Parti’den İl Genel Meclis üyesi olan Metin Doğan ile AK Parti’nin eski il yönetiminde yer alan Tuncay Atakan’ın gönüllerinden baro başkan adaylığının geçtiği belirtiliyor.

Ancak; özellikle ilçelerde bir hayli etkin olması nedeni ile Kahveci’yi tek başlarına yıkabilmelerinin güç olacağını hesaplayan her iki ismin de, son günlerde yıldızı bir hayli parlamakta olan Avukat Yusuf Bülbül’ü aday göstererek destekleyeceği kulislerde konuşuluyor.

Hâlbuki Metin Doğan’ın önümüzdeki yıl yapılacak olan İl Genel Meclisi başkanlık seçimi için adaylığa soyunmuş olması nedeni ile elinin güçlenmesi ve isminin gündeme gelmesi bakımından Baro başkan adayı olmayı çok istediği konuşuluyordu.

Baro’daki seçim heyecanının önümüzdeki günlerde daha artması beklenirken, İsmail Kahveci ile Yusuf Bülbül’ün yanı sıra başka bir ismin daha aday olması bekleniyor. Buna gerekçe olarak ise; Baro Başkanı Kahveci’nin aynı zamanda AK Parti yönetim kurulu üyesi olmasından rahatsızlık duyan kesimlerin de ‘siyasi kimliği olmayan’ bir başkan adayı çıkartarak destekleyecekleri öne sürülüyor. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2010, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63