Kahramanmaraş Belediyesi hakkında ŞOK iddia!

Kahramanmaraş Belediyesi hakkında ŞOK iddia!

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren bir şirket, İçişleri Bakanlığı’na gönderdiği dilekçede; ‘bilgileri dışında şirketlerinin belediyedeki alacağından kanunsuz para tahsilâtı yapıldığı’ iddiası ile Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı, Mali Hizmetler Müdürlüğü İta amiri ve ilgili memurlarından şikâyetçi oldu.

Geçen aylarda Adliye’ye de intikal ederek tutuklamalara da neden olan ihale için sahte yeterlilik belgesi düzenlenmesi skandalı ve Sayıştay Denetçilerinin hazırladığı raporlarda Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Başkan Yardımcıları, Daire Müdürleri ve memurlar hakkında çıkan zimmetlerle sarsılan Kahramanmaraş Belediyesi şimdi de ‘hesaptan habersiz çekilen’ para olayı ile gündeme geldi.

İŞTE GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞECEK DİLEKÇE VE İDDİA!

Kahramanmaraş Belediyesi’nde daha önce temizlik, Park-Bahçe işlerini yürüten ve müdürlüğünü kentin tanınmış simalarından Arif Ağyar’ın yaptığı Mis Temizlik İnşaat Şirketi tarafından 12.08.2010 tarihinde İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Müdürlüğü’ne bir dilekçe verildiği ortaya çıktı.

Kahramanmaraş ve Ankara gündemine adeta bomba gibi düşmesi beklenen söz konusu dilekçe aynen şöyle:

ŞİKÂYET OLUNAN: Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı, Mali Hizmetler Müdürlüğü İta amiri ve ilgili memurları.

SUÇ: Bilgimiz dışında şirketimizin Belediye’deki alacağından kanunsuz para tahsilâtı yapılması.

SUÇ TARİHİ: 14.07.2009

AÇIKLAMALAR: Taahhüdümüz altında tamamlanan 2007/163392 ihale kayıt numaralı, sözleşmesini Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile firmamız arasında akdedilen; “Park ve Yeşil alanların bakım, onarım, koruma ve şartnamede belirtilen diğer işlerin yapılması hizmet alımı” işin de; harcama yetkilisi müdürlük tarafından düzenlenen hak edişimiz ile buna istinaden düzenlediğimiz fatura, üst yazı ile birlikte ödenmesi için Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne gönderildiği halde Mali Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri kanuna ve haklı gerekçelere dayanmayan nedenlerle bilgimiz dışında ve herhangi bir imzalı belgeye dayanmadan, hak edişimizden muhtelif “Genel Tahsilât Makbuzu” düzenleyerek re’sen hesabımızdaki para mevcudumuzu azaltmışlardır. Bu husus, hesabımızın genel incelenmesi sonucu tespit edilmiştir. Hesabımızdan buna benzer kanuna aykırı kesintilerin olduğu şüphesindeyiz.

Sonuç olarak; Mali Hizmetler Müdürlüğü’nde görevli ilgili memurlar görevlerini ve güvenimizi kötüye kullanmışlardır.

DELİLLER:

1- Hak edişimizden kesinti yapmak için düzenlenen ve yasal dayanağı olmayan Genel Tahsilât Makbuzları

2- İlgili idaredeki sözleşme dosyamız ile hak ediş raporları ve ödeme belgeleri.

3- Mis Tem. İnş. Taş. Dan. San. ve Tic. Ltd. Şti. Temsile yetkili şirket müdürü imza sirküsü

NETİCE VE TALEP:

Yukarıda açıkladığımız sebeplerden dolayı Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı Mali Hizmetler Müdürlüğü’nde görevli bulunan memurlar hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak cezalandırılmaları amacı ile kamu davası açılmasını saygılarımızla arz ve talep ederiz. 12.08.2010” (www.kanal46.com)Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2010, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63