Kahramanmaraş Belediyesi'nden kaçak yapılara geçit yok!

Kahramanmaraş Belediyesi'nden kaçak yapılara geçit yok!

Kahramanmaraş Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Zabıta ekipleri kaçak yapıları denetim, tespit ve yıkım çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Belediye Başkanı Ak Partili Mustafa Poyraz; “Yaklaşan genel seçim öncesinde kaçak yapıların artabileceği şeklindeki duyumlar üzerine ekiplerimiz denetimlerini daha da sıkılaştırdı. Seçimin gelmesi nedeni ile bu işe göz yumulacağını zannederek kaçak yapılaşmaya tevessül edenler boşa heveslenmesin. Böyle bir inanış kesinlikle doğru değildir. Kimse kaçak yapı yapmasın. Bu konuda yasal yaptırımları uygulamak zorundayız. Uygulamaz isek biz suçlu oluruz” diye konuştu.

Kaçak yapılara mevzuata göre 5 bin liradan başlayan para cezaları uygulandığını ve yıkım yapıldığını belirten Başkan Poyraz; “Belediye olarak bizler yasal mevzuatı uygulamak zorundayız. Bu konuda inisiyatif kullanmamız kesinlikle mümkün değildir. Kaçak yapılaşmaya göz yumulduğu takdirde biz yöneticiler de kanun karşısında sorumlu tutuluyoruz. Bu nedenle Belediye olarak kanunları uygulamakla yükümlüyüz” dedi.

Kaçak yapılar için para cezasının uygulanmasının ardından ruhsat için bir aylık süre verildiğini ve bu süre içerisinde ruhsatını almayanlara 2 bin lira daha ceza yazılarak yıkım kararı çıkarıldığını hatırlatan Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, inşaat yapmak isteyenlerin mutlaka ruhsat alarak yasal mevzuata göre hareket etmelerini de önemle hatırlattı. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2011, 14:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Biçkes
Mehmet Biçkes - 10 yıl Önce

Maraş ın % Kenar mahallelerini hiç gezip görmüyorsun galiba Memleket Gecekondu şehrine dönüştü, Sahi hiç geriye çekilip hiç bakmıyormusun. Belediye yıkım yapıyormuş Peh, Şikayet olursa bir kepçe gönderiliyor gelen kepçe boş duvara şöye bir dokunuyor, zabıt tutulup gidiliyor Arkasından inşaat a devam. Ne oldu BİZ GİDİP YIKTIK, ZABIT TA TUTTUK vatandaş tekrar yapmış deniyor. Yani belediye aklanmış oluyor. Yeme bizi başkanım.

SIRADAKİ HABER

banner66

banner63