Kahramanmaraş Müftülüğü Ramazan'a hazır

Kahramanmaraş Müftülüğü Ramazan'a hazır

Müftülük tarafından oluşturulan özel ekipler, belirlenen camilerde vatandaşlara Hz. Peygamber ve İslam ahlakı konuları başta olmak üzere dini bilgiler verecek. 


İl Müftüsü Muhammet Gevher, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ramazan ayı boyunca kent genelinde bulunan bin 250 camide en az bir vakit Hatmi Şerif okutulacağını belirtti


Ramazan ayı süresince, 'Alo Fetva' hattı ekiplerinin 23:00'a kadar mesai yapacağı ifade eden Gevher,  Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan "Kimse Kimsesiz Kalmasın" programı kapsamında yaşlı, hasta ve bakıma muhtaç ailelerin tespit edilerek,  ihtiyaçları doğrultusunda gerekli yardımların yapıcağını söyledi.


Ramazan ayının bir fırsat ayı olduğunu anımsatan Gevher,  müftülük olarak sunulan fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek adına bütün camilerde vaaz, irşat, mukabele gibi programların icra edileceğini belirterek şunları kaydetti:


"Ramazan ayı kardeşlik, güzellik,  ailelerin birleştiği, ibadette yarışma, Kur'an-ı okuma ve onun emirlerini uygulama açısından bir yarışma ayıdır. Teravihi, sadakası ve zekatın verilmesiyle insanların kaynaştığı kimsenin kimsesiz kalmadığı bir aydır. Müftülük olarak insanlarımıza daha güzel ve yumuşak bir üslupla kırmadan dini nasıl sevdirebiliriz anlamında bir vaizlerimiz ve imamlarımızdan oluşan çalışma meclisi oluşturduk. Karşılıklı istişareler yaparak vatandaşlarımıza nasıl bir dini hizmet sunulacağı konusunda dinimizin güzelliklerini insanlara yansıtmaya çalışacağız o anlamda çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz"


Cemaatin sure ve duaları doğru öğrenebilmesi için teravih namazlarının hızlı kıldırılmaması içinde imamlara gerekli eğitim seminerleri verildiğini anlatan Gevher, Kadir Gecesinde kent merkezi başta olmak üzere tüm ilçelerde bazı camilerin sabaha kadar açık olacağı müjdesini vererek, hatimle teravih kılınacak camilerin ise tespit çalışmalarının devam ettiğini belirlenen camilerin Ramazan öncesi halka duyurulacağını sözlerine ekledi.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2014, 08:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63