Kahramanmaraş Platformu Filistin sergisi açtı

Kahramanmaraş Platformu Filistin sergisi açtı

Kahramanmaraş Platformu Filistin sergisi açtı. Yeni Hükümet Caddesi Üzerindeki Bayındırlık İl Müdürlüğü karşısında açılan sergide, İsrail’in Filistin’de yaptığı katliamlar sergilenecek, Gazze halkı için yardım toplanacak.

Serginin açılışını Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz yaparken, sergideki fotoğrafların tüm insanlar için ibret verici olduğunu belirterek, katliamların bir an önce durması gerektiğini söyledi. Açılışta konuşan Poyraz, yaşananların tam bir insanlık dramı olduğunu ifade ederek, tüm dünyayı katliamları durdurmak için bir şeyler yapmaya çağırdı. Poyraz; “Tarihin en kanlı olaylarından birisi Filistin’de yaşanıyor. Her türlü teknik gücü elinde bulunduran İsrail, Müslüman Gazzelileri hunharca katlediyor. İnsanlık bu duruma daha fazla sessiz kalmamalı ve bir şeyler yapmalı” dedi.

Sergide, vatandaşların Filistin konusunda düşüncelerini yazmaları için de “Filistin için bir cümle kur” sloganıyla defter açıldı. Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’da bu deftere düşüncelerini yazarak şunları yazdı; “Allah yolunda öldürülenler için ölüler demeyiniz. Onlar diridirler ancak siz bunu anlamazsınız. Onlar sevgililer sevgilisi Peygamber (A.S) efendimize koşmuşlardır. Cenabı haktan şehitlerimize rahmet niyaz ediyorum.”

Kahramanmaraş Platformu Başkanı Avukat Yusuf Bülbül ise yapılan katliamlara sessiz kalmalarının mümkün olmadığını belirterek; “Biz de ‘Filistin için bir cümle kur” sloganıyla bir defter açıyoruz. Tüm Kahramanmaraş halkını, Filistin’de yaşananlar hakkındaki düşüncelerini yazmaları ve tepkilerini dile getirmeye çağırıyoruz. Defteri doldurduğumuzda İsrail Başkonsolosluğu’na göndererek, kendileri hakkında insanların neler düşündüğünü göstermek istiyoruz” dedi.
Bülbül, 10 Ocak Cumartesi günü yapılacak Filistin mitingi için tüm Kahramanmaraşlıları saat 12.00’de Hafız Ali Efendi meydanında olmaya çağırdı. (www.kanal46.com)


YASAL UYARI: HABER METNİ İLE FOTOĞRAFLARIN BASIN-YAYIN ORGANLARI VE İNTERNET SİTELERİ TARAFINDAN 'KANAL 46' ADI KAYNAK VE MAHREÇ GÖSTERİLSE DAHİ İKTİBAS EDİLMESİ KESİNLİKLE YASAKTIR. BU YASAĞA UYMAYANLAR İDARİ VE MALİ CEZALARI PEŞİNEN KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. KANAL 46 BU KONUDAKİ TELİF VE YAYIN HAKLARINI SAKLI TUTAR.. KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR...

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2009, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63