Kahramanmaraşlı Müdür yumruk olayını anlattı!

Kahramanmaraşlı Müdür yumruk olayını anlattı!

KAYSERİ'de şehit Yüzbaşı Levent Çetinkaya’nın cenaze töreninde öğretmen Şahin Şimşek’in Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a yumruk atmasının ardından Karabük’e atanan Emniyet Müdürü Arif Akkale, “Bazı olayları isteseniz de engel olamazsınız” dedi.

Basın mensuplarına veda için Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret eden Emniyet Müdürü Akkale, kentte son şehit cenazesi olan uzman çavuş Kemal Koçyiğit için düzenlenen törende alınan önlemlerin abartılması ve halkın buna tepki gösterdiği söylenince şöyle dedi:
“Aslında önceki şehit cenazelerinde yapılan uygulamanın dışında farklı yöntem değişikliğine gidildi. Bu sürecin nasıl geliştiğini biliyorsunuz. Sayın Bakanımıza cenazenin defnedildiği sürede yapılan saldırı nedeniyle biraz daha hassas davranılmasıyla ilgili tedbir değişikliğine gidildi. Kayseri halkı için uygun olduğunu düşünmüyorum. Daha sağlıklı bir zeminde, toplumun gerilmeden şehidini daha rahat ortamda defnetmesine imkan sağlamak lazım. Bu yöntemler değiştirilebilir, insanlar koyuyor insanlar kaldırabilir.”

Emniyet Müdürü Arif Akkale, “Gençlerin tepkisini doğal karşılamak lazım. Onlar askere giderken de aynı taşkınlığı aynı heyecanı yaşıyor, şehit geldiğinde de aynı heyecanı yaşamak istiyor. Onların bu heyecanına engel olmamak lazım” diye konuştu.

Bakan Taner Yıldız’ın yumruklandığı cenaze töreninde de gerekli önlemlerin alındığını söyleyen Akkale, “Yapılması gereken herşey fazlasıyla yapılmıştır. Bazı olaylara siz isteseniz de engel olamazsınız, gelişme tarzına bakmak lazım. Oluş şeklini, tarzını gözetlemeden değerlendirmeden nasıl olduğunu bilemezsiniz. En iyi gözlemleyecek insanlar o hadiseyi yaşayanlardır. Bu tür olaylar her zaman olacak şekilde değerlendirirseniz tedbir almakta daha da zorlanırsınız. Tedbiri da fazla insanla aldığınızda daha farklı problemler çıkabilir, doğru yönde doğru karar vermek gerektiğini düşünüyorum” dedi. (Demet ÖZTÜRK/KAYSERİ, (DHA)

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2010, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66