Kalitesiz yakıtla 1 milyonluk zarar verdiler!

Kalitesiz yakıtla 1 milyonluk zarar verdiler!

Kahramanmaraş’ın Elbistan ve Afşin İlçelerinde faaliyet gösteren 3 firma, kamu kurum ve kuruluşlarına kalitesiz kal-yak vererek devleti 1 milyon TL zarara uğrattı.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyonla devlete 4 numara kal-yak vermesi gerekirken 5 ve 6 numara kal-yak vererek devleti zarara uğratan 6 firma yetkilisini gözaltına aldı.

Elbistan ve Afşin ilçelerinde faaliyet gösteren 3 firma kamu kurum ve kuruluşları ihalelerine katılarak, şartnamede belirtilen 4 numara kal-yak teslim etmeyi taahhüt ederek ihaleleri aldılar. Ancak teslimat sırasında kal-yak’ların 5 ve 6 numara olduğu anlaşıldı. Konuyla ilgili operasyon başlatan Kahramanmaraş Emniyeti 6 firma yetkilisini gözaltına aldı. Şahıslar emniyetteki işlemlerinin ardından Adliye’ye çıkartılırken 6 şahıstan 5’i tutuklandı.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek, firmaların kamu kurum ve kuruluşlarına verdikleri 5 ve 6 numara kal-yak la devleti yaklaşık 1 milyon TL zarara uğrattığını söyledi. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2009, 07:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner73