Kavlaklı'daki minibüsçüler hayli dertli!

Kavlaklı'daki minibüsçüler hayli dertli!

29 Mart 2009 yerel seçimlerinden önce belde iken Kahramanmaraş Belediye Meclisi’nin olağanüstü kararı ile kent merkezi mücavir alanına dâhil edilen, Danıştay 8. Dairesi’nin kararı ile yeniden belde statüsüne kavuşan ancak Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun kararı ile 7 Mart’ta yapılacak seçimin iptal edilmesi sonucu yeniden mahalle olan Kavlaklı’daki minibüs taşımacıları bir hayli dertli olduklarını dile getirdiler.

Hem beldeleri gitti mahalle oldular, hem de daha önce ‘K’ plakası ile beldelerinden kent merkezindeki ilçe garajına minibüsleri ile yaptıkları yolcu taşımacılığından oldular. Nedeni ise; mahalle olmaları nedeni ile artık ‘M’ plaka almaları gerektiği için… Bir hafta kala iptal edilen seçim döneminde beldelerine gelen siyasilerin söz verdikleri halde alamadıkları ‘M’ plakası nedeni ile sıkıntılı olan minibüsçüler artık yolcu taşımacılığı yapamıyor. Yöredeki 15 minibüs adeta çürümeye terk edilmiş.

S.S. 99 No'lu Kavlaklı Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı İbrahim Keçe, beraberinde bir grup minibüsçü esnafı ile birlikte Kanal 46'yı ziyaret ederek içerisinde bulundukları sıkıntılı durumu anlatıp yetkililerden kendilerine 'M' plakası verilmesi konusunda yardım beklediklerini söyledi.

KAVLAKLI’DAKİ MİNİBÜSÇÜ ESNAFININ DERTLERİ KANAL 46’DA…

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2010, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66