Kent Konseyi “deprem gerçeğine” dikkat çekecek!..

Kent Konseyi “deprem gerçeğine” dikkat çekecek!..
19 Aralık Pazartesi günü Saat 19.00’da Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek olan konferansa Deprem Dede olarak bilinen Deprem uzmanı Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara konuşmacı olarak katılacak.

 

Kahramanmaraş Kent Konseyi’nin (KKK) deprem gerçeğini anlatmak amacıyla deprem konferansı düzenleyeceği belirtildi.Kahramanmaraş Kent Konseyi, yerel düzeyde demokratik katılımın yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürürken, çeşitli konularda gerçekleştirdiği etkinliklerle de vatandaşları bilinçlendirmeye devam ediyor.


Kahramanmaraş Kent Konseyi son olarak depremle ilgili bir konferans düzenliyor. 19 Aralık Pazartesi günü Saat 19.00’da Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek olan konferansa Deprem uzmanı Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara konuşmacı olarak katılacak.


Konferansla ilgili açıklama yapan Kahramanmaraş Kent Konseyi (KKK) Başkanı Zeynep Arıkan konferansın Kahramanmaraş için önemine değindi. Kahramanmaraş’ın birinci derece deprem kuşağında yer aldığını belirten Arıkan, "Olası bir deprem öncesi depreme karşı bilinçlenmek ve bilgilendirmek amacıyla bu konferansı düzenliyoruz.  Deprem konusunda uzman bir ismi Kahramanmaraşlılarla buluşturuyoruz. Böylelikle deprem öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağız. Bu yüzden Kahramanmaraş’taki kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile birlikte bütün Kahramanmaraşlıları bu konferansa katılmaya davet ediyoruz" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2011, 00:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63