Kermese develi davetiye

Kermese develi davetiye

Kahramanmaraş'ta bir vakıf tarafından düzenlenecek kermesin tanıtımı deveyle gezen tellal tarafından yapıldı.


KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş'ta bir vakıf tarafından düzenlenecek kermesin tanıtımı deveyle gezen tellal tarafından yapıldı.


Yöresel kıyafetleriyle şehrin işlek caddelerinde deveyle "Duyduk duymadık demeyin, yurtlarda eğitim gören öğrencilere destek amacıyla düzenlenen kermese halkımız davetlidir" diye bağırarak dolaşan tellalı gören vatandaşlar ilgi gösterdi, cep telefonlarıyla fotoğraf çekerek ona eşlik etti.


Kermesi düzenleyen Hamidiye Talebe Yurtları Başkanı Mehmet Karaköse, yurtlarda kalan öğrenciler yararına böyle bir etkinlik düzenlemeye karar verdiklerini belirtti.


Bu yıl sekizincisini düzenleyecekleri kermes için halkı farklı bir şekilde davet etmek istediklerini dile getiren Karaköse, "Kermese dikkat çekmek münasebetiyle davetimizi çarşıda deve gezdirerek yapmak için Aydın'dan deve getirdik. Gerçekten de dikkat çekiyor. Tellalımız üzerinde davetiye yazısıyla cadde ve sokaklarda dolaşıyor" dedi.


İl genelinde 45 öğrenci yurtları olduğunu kaydeden Karaköse, yurtlarda kalan öğrencilere destek olunması açısından tüm Kahramanmaraş halkını beklediklerini sözlerine ekledi.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2014, 07:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63