Kılıçdaroğlu'nun kalbine pil takıldı!

Kılıçdaroğlu'nun kalbine pil takıldı!

Kemal Kılıçdaroğlu'nun ikiz kardeşi 64 yaşındaki Adil Kılıçdaroğlu'nun, ritim bozukluğu olan kalbine İzmir Atakalp Hastanesi'nde pil takıldı


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 17 Aralık 1948 tarihinde kendisinden iki saat sonra doğan çift yumurta ikizi kardeşi Adil Kılıçdaroğlu, İzmir Atakalp Hastanesi'nde Doç. Dr. Mustafa Karaca tarafından ameliyat edildi.

Kalbinde ritim bozukluğu olduğu tespit edilenan Kılıçdaroğlu'na kalp pili takıldı. Bugün sabah saatlerinde gerçekleştirilen ameliyat bir saat sürdü.

Sağlık durumu iyi olan Kılıçdaroğlu'nun tedavisi yoğun bakımda sürerken, oğlu Emrah Kılıçdaroğlu yanında hazır bulundu.

Ameliyatla ilgili bilgi veren Doç. Dr. Mustafa Karaca, "Kalpte ritim bozukluğu vardı. Kalp hızı normalden yavaş çalışıyordu, 30'lara kadar düşüyordu. Buna bağlı olarak da halsizlik yorgunluk şikayetleri oluyordu. Kalbi yeterince hızlı çalışamadığı için kalp pili taktık. Ameliyat başarılı geçti, bir problem yok. Her şey yolunda giderse yarın taburcu edeceğiz. Vücuduna bir pil yerleştirdik, kablolarını da kalbine ulaştırdık. Pili cilt altına koyduk, dışardan bakıldığında belli olmuyor. Geçen yıl da anjiyosunu yapmıştık, damarlarında tıkanıklık yok" dedi. (Haber A)

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2012, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63