Kimsesiz Çocuklar İftarda Buluştu

Kimsesiz Çocuklar İftarda Buluştu

Onikişubat Belediyesi, geleneksel Ramazan iftarları kapsamında anne ve babasız büyüyen kimsesiz çocuklar için iftar programı düzenledi.


İnsani Yardım Vakfı (İHH) işbirliği ile düzenlenen iftar yemeğinde, annesiz ve babasız büyüyen çocuklar ve onları himaye eden aileler ,Onikişubat’ın sofrasında buluştu.
Programda çocuklarla yakından ilgilenen Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, bol bol sohbet edip, fotoğraf çektirdi. Ramazan ayının manevi yönden en anlamlı iftarını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Mahçiçek, şöyle konuştu:
“Samimiyetimle söylüyorum, iftarlarımız içerisinde en güzeli bu gün. Bu ailelerimiz, bu çocuklarımız, bu akşamın bereketinden hayrından bizleri istifade ettirdiler. Sizlerle soframızı paylaşmak, iftarımızı paylaşmak bizler için mutluluğun en güzeli. Dedim ya bu akşam en mutlu olduğumuz iftar akşamımız..Değerli kardeşlerim, kainatın efendisi Peygamberimiz de yetimdi. O da yetim büyümüştü. Ben de 6 aylıkken babamı kaybettim, ben de yetim büyüdüm. Yetim büyümek kolay bir şey değil. O travmaları yaşayarak büyümek kolay değil. Bunları yakinen yaşayan bir insan olarak biliyorum. Ama kendimizde eksiklik hissedecek bir şey de değil. Aksine daha çok motive olacağız, hayata daha çok bağlanacağız, geleceğe çok daha umutla bakacağız.”
Çocukların ülkenin yarınlarında söz sahibi olacağını dile getiren Mahçiçek, “Yarın inşallah bu çocuklarımız, sizlerin himayelerinde devletimizin merhametli kucağında çok daha iyi yetişecekler. Ülkemize, milletimize ve kendilerine faydalı güzel insanlar olarak yetişecekler. Biz de Onikişubat Belediyesi olarak bu evlatlarımızın ve bu evlatlarımıza sahip çıkan ailelerimizin yanında olmak bizler için şeref. Böyle algılıyoruz, böyle biliyoruz. Bundan sonra da bu ailelerimizin ne ihtiyacı olursa elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Sizlerle beraber olmak güzeldi, hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum. Ramazan Bayramımızı da şimdiden tebrik ediyorum” dedi.
Çocuklar, program boyunca Hacivat-Karagöz oyunları ve ilahi dinletileri ile keyifli dakikalar yaşayıp, gönüllerince eğlendi.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2017, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67