KPSS adaylarına müjde!...

KPSS adaylarına müjde!...

2008-KPSS Lisans sınav sonuçları geçersiz sayılan adayların sınav sonuçlarını geçerli saydı.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)), Danıştay'ın, 2008 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Orta Öğretim/Önlisans Kılavuzunda yer alan ''2008-KPSS Lisans'a başvurmuş adaylar her ne sebeple olursa olsun bu sınava da başvurdukları takdirde, bu adayların 2008-KPSS Lisans başvuruları iptal edilir'' şeklindeki düzenlemeyi iptal etmesi nedeniyle 2008-Ortaöğretim/Önlisans sınavına da başvurduğu için 2008-KPSS Lisans sınav sonuçları geçersiz sayılan adayların sınav sonuçlarını geçerli saydı.

Türk Sağlık-Sen, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayınlanan 2008 KPSS Orta Öğretim/Önlisans Kılavuzunun, ''Başvurma Koşulları'' kısmında yer alan bazı düzenlemelerin iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştay'da dava açmıştı.

Danıştay 12. Dairesi, 2008 KPSS Orta Öğretim/Önlisans Kılavuzunda yer alan ''2008-KPSS Lisans'a başvurmuş adaylar her ne sebeple olursa olsun bu sınava da başvurdukları takdirde, bu adayların 2008-KPSS Lisans başvuruları iptal edilir, lisans düzeyinde yapılacak sınava girseler dahi sorulara vermiş oldukları yanıtlar değerlendirmeye alınmaz'' şeklindeki düzenlemeyi ise iptal etmişti.

Alınan bilgiye göre, ÖSYM, iptal kararı çerçevesinde yeni bir düzenleme yaptı.

2008 KPSS Orta Öğretim/Önlisans Kılavuzunun, ilgili maddesine göre, 2008-Ortaöğretim/Önlisans Sınavına da başvurduğundan 2008-KPSS Lisans Sınav Sonuçları geçersiz sayılan adayların bu sınav sonuçlarının geçerli sayıldığı, aynı adayların 2008-KPSS Önlisans/Ortaöğretim Sınav sonuçlarının ise geçersiz sayıldığı bildirildi. (Mynet)

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2010, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66