KTO'dan 'özür kampanyası'na tepki!

KTO'dan 'özür kampanyası'na tepki!

Sözde Ermeni soykırımı iddialarına yönelik başlatılan "Ermenilerden Özür Diliyoruz" kampanyasına Kahramanmaraş Tabip Odası'ndan da (KTO) tepki geldi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Kahramanmaraş Tabip Odası Başkanı Dr. Mehmet Ali Düzkale, kendilerini aydın olarak tanımlayan bir grubun, tarihte vuku bulmuş hadiselerle ilgili ecdadını suçlu bularak Ermenilerden özür dilemesini içlerine sindiremediklerini belirtti.

Düzkale, "Bizler Türk hekimleri olarak bu kişilere, Van'a, Kars'a, Erzurum'a ve diğer doğu vilayetlerine giderek oradaki toplu mezarlarda kimlerin yattıklarına bakmalarını tavsiye ediyoruz. Çoluk çocuk, kadın, ihtiyar demeden katledilen, milletimizin aziz evlatlarının mezar taşlarında ne yazdığını görmelerini, Ermeni komitacıların hususan Van vilayetini nasıl yakıp yıktıklarını anlamak için o zamana ait fotoğraflara bakmalarını istiyoruz. TTB Başkanı Gürsoy'un bildiriye imza koyanlar arasında olması bizi bir kat daha üzmüştür." dedi.

Geçenlerde TTB Web sayfasında ''sözde Ermeni soykırımı'' ile ilgili olarak bu konunun tarih sayfalarında yer almış olduğu, menfi ya da müsbet bir görüş serdedilecek ise bunun tarihçilere bırakılması gerektiğinin belirtildiğini kaydeden Düzkale, "Bu tenakuzu ve bu kabul edilemez girişimi kınıyor, konuyu milletimizin ve hekim kamuoyunun bilgilerine sunuyoruz." ifadesini kullandı.

MEMUR SEN KAHRAMANMARAŞ İL TEMSİLCİSİ ACER, ERMENİLERDEN ÖZÜR DİLİYORUZ KAMPANYASINA TEPKİ GÖSTERDİ

Memur Sen Kahramanmaraş İl Temsilcisi ABDurrahman Acer, "Ermenilerden Özür Diliyoruz" Kampanyasına Tepki Gösterirken, ABD Başkanı Bush'a Ayakkabı Fırlatan Iraklı Gazeteci Muntazar El Zeydi'nin Hareketini de Zalimlere Karşı Yapılacak İnsani Bir Tavır Olarak Değerlendirdi.

Memur Sen Kahramanmaraş İl Temsilcisi ABDurrahman Acer, "Ermenilerden Özür Diliyoruz" kampanyasına tepki gösterirken, ABD Başkanı Bush'a ayakkabı fırlatan Iraklı Gazeteci Muntazar El Zeydi'nin hareketini de zalimlere karşı yapılacak insani bir tavır olarak değerlendirdi.
"Ermenilerden Özür Diliyoruz" kampanyasını kesinlikle reddettiklerini ifade eden Acer, Memur Sen olarak özür dilemediklerini, özür dileyecek bir kabahatin işlenmediğini kaydetti.

Bu kampanyanın soykırım yalanına destek anlamı taşıdığını düşündüklerini vurgulayan Acer, "Atalarımız özür dilememizi gerektirecek bir suç işlememiştir. Böyle abuk sabuk şeyler dünya barışına hiçbir zaman katkı sağlamayacak çok yanlış çalışmalardır. Tarihimiz tertemizdir. Arşivler bunu açıkça göstermekte ve teyit etmektedir." dedi.

Öte yandan Acer, ABD Başkanı Bush'a ayakkabı fırlatan Iraklı Gazeteci Muntazar El Zeyd'in yaptığı hareketi, zalimlere karşı yapılacak çok insani bir tavır olarak değerlendirdiklerini dile getirdi.

Bush'un bu olayı hiç unutamayacağını ve kendisine çok güzel bir ders verildiğini söyleyen Acer, "Bu olaydan herkesin dersler çıkarması gerektiğini düşünüyoruz. Filistin'de çocukların tanklara attığı taşlar ile de aynı anlam taşıdığına inanıyoruz. Bu türden zalimlere ayakkabı atanlara sponsor olmayı herkese tavsiye ediyoruz." diye konuştu. (CİHAN)
Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2008, 08:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
esat coşkundeniz
esat coşkundeniz - 12 yıl Önce

kendi hekim camiasını savunmak korumaktan aciz tabip odası bu konularla uğraşacağına kendi hekimlerinin sorunları,karşılaştıkları sorunlarla ilgilensin.kendi üyelerine sahip çıkamayan oda başkanı kendini atayan ortağının çıkarlarını koruyacağına asli görevine dönerek hekimlerine sahip çıksın.hekimler ayaklar altında ezilirken sanane ermenilerden.senin tuzun kuru tabi.meydan senin ve ortağının.sende hekimsin unutmadıysan bu zulümler birgün sanada dönerse o zaman kendi işinin dışında açıklamalar yapanların görevi haketmediği kanaatine varırsınız.keserin sapı elbet birgün dönecek.eywallah

SIRADAKİ HABER

banner63