Mado, 5 bin kişiye aşure ikramı yaptı...

Mado, 5 bin kişiye aşure ikramı yaptı...

Kahramanmaraş'ın ünlü Mado firması, Cuma namazı sonrası 5 bin kişiye aşure ikramında bulundu.

Tarihi Ulu Cami önünde Mado tarafından yapılan aşure dağıtımına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Cuma namazı çıkışında gerçekleştirilen dağıtımda vatandaşlar aşure alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

Mado Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Kanbur, geleneksel hale getirdikleri aşure ikramı ile bir kültürü yaşatmak istediklerini ifade etti. Muharrem ayına denk gelen Aşure Günü'nde birlik ve beraberlik duygularının daha da arttığını dile getiren Kanbur, "Güzel bir günde Mado ailesi olarak vatandaşlarımıza ikramda bulunmak istedik" diye konuştu.


Çevre Kültür Derneği Aşure Dağıttı


Kahramanmaraş'ta faaliyet gösteren Çevre ve Kültür Derneği 600 kişilik aşure dağıttı.


Şehirde 2002 yılından bu tarafa faaliyetlerini sürdüren Çevre ve Kültür Derneği, geleneksel aşure programı düzenledi. 600 kişilik yapılan aşureye ilgi yoğun oldu. Aşureye çevredeki esnaflar ve vatandaşlar katıldı. Dernek Başkanı Hacı Saraç, "Her yıl geleneksel olarak yaptığımız aşureyi bu yıl da yapmanın sevincini yaşamaktayız. İnsanları kaynaştıran böyle bir güzelliğe insanlarımız hiçbir ayırım yapmadan teveccüh gösteriyorlar. Bu da bizleri bir araya getiren geleneklerimizden biri. İnşallah hayırlara vesile olmasını diliyorum." dedi. Çevre bilincini oluşturmak ve insanlar arasındaki iletişimi sağlamak amacıyla kurulan Çevre Kültür Derneği, TEMA Vakfı'yla da zaman zaman ortak faaliyetler düzenliyor. 

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2011, 21:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23