Mahçiçek: "İnsanlar Arasındaki Bağları Geliştiriyoruz"

Mahçiçek:

Kahramanmaraş Merkez Onikişubat İlçe Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, teknik belediyeciliğin yanı sıra, hayata geçirdikleri sosyal içerikli çalışmalarla da insanlar arasındaki bağları geliştirdiklerini söyledi.


Belediye tarafından komşuluk ilişkilerini güçlendirmek amacı ile başlatılan kahvaltı programı devam ediyor.


Özellikle apartman sakinlerinin yaşadığı sitelerde, birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu geliştirmeyi amaçlayan program kapsamında Maraş Park Sitesi sakinleri bir araya getirildi.
Programda konuşan Onikişubat Belediye Başkanı Mahçiçek, kaybedilen değerleri yeniden ortaya çıkarmaya gayret gösterdiklerini ifade etti.


Mahçiçek, "Bizim için esas olan insanlarımız. Onikişubat Belediyesi kurumsal deneyimi olan bir belediye, hizmet yapar, yol ve asfalt yapar, kentsel estetiği olan projeler yapar. Ama esas olan bizim insanlarımız. Bizlerin daha önceden güzel alışkanlıkları adetleri vardı. Onların bir kısmını kaybediyoruz maalesef. Söz gelimi biz çocukken komşular çocuklarını birbirlerine emanet ederlerdi. Akşamları birer tabak yemeklerini paylaşırlardı. Zaman içerisinde bu adetlerimiz eskidi ya da eskitildi. Ama esas olan bu adetlerimizin devam etmesi. İşte biz de bu anlayışla en azından böyle bir kahvaltı vesilesiyle komşularımızla, kardeşlerimizle bir araya gelelim istedik. Beraber olalım istedik. Yani yemek işi şekli kısım. O bakımdan bu sabah bizlerle birlikte olduğunuz için, davetimize icabet edip bizleri onurlandırdığınız için hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Çocuklarınızla, ailelerinizle birlikte sağlık ve huzur içerisinde mutlu bir yaşam, mutlu bir gelecek temenni ediyor, hepinize saygılar sunuyorum" dedi.


(İHA)

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2015, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63