Mahzuni'ye bakanlık kucak açtı

Mahzuni'ye bakanlık kucak açtı

'Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana/ Bilmem söylesem mi, söylemesem mi?' dizeleriyle son günlerde gündemden düşmeyen Aşık Mahzuni'nin özürlü oğlu Ferhat Mahzuni'ye Sosyal Hizmetler sahip çıkacak.

Gazetelerde yer alan haberlerden sonra harekete geçen Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, oğul Mahzuni'nin bakımı için 2 seçenek sundu. Ya en yakınındaki rehabilitasyon merkezine yatırılacak ya da bakım ücreti ödenecek. Ferhat Mahzuni'nin ikizi Şirin Mahzuni ise gazetelerde abartıldığı gibi kardeşinin perişan bir hayat sürmediğini, ihtiyaçlarını kendisinin karşıladığını söyledi.

Ferhat Mahzuni'nin yasal vâsisinin üvey annesi olması sebebiyle hukuki açıdan sahip çıkamadığını dile getiren Şirin Mahzuni, buna rağmen ihtiyaçlarını kendisinin karşıladığını dile getirdi. Şirin Mahzuni, "Ferhat bağımsızlığına düşkün olduğu için kendisine kalacak yer ayarladım. Ayrıca evimde de bakıyorum. Gazetelerin yazdığı gibi bir mağduriyetimiz, fakirliğimiz yok. Ama Ferhat'ın psikolojik durumu itibarı ile sıkıntılar yaşıyoruz her aile gibi. Gazeteler hep görmek istedikleri şekilde yazdı." şeklinde konuştu.

Sosyal Hizmetler uzmanları ile yapacakları görüşmelerde Ferhat hakkında en doğru kararı vereceklerini dile getiren Şirin Mahzuni, yasal vâsis olmaması sebebiyle söz hakkının bulunmamasından endişe ediyor. Kardeş Mahzuni, "Babam vefat ettikten sonra üvey annem Ferhat'ın vasisi oldu, ancak onu mirasçıları arasından çıkardı. Onlar vasi olduktan sonra mahkemeye gittim. Dava devam ediyor. Kardeşimin vasisi olmak istiyorum. Ona severek bakıyorum." diyor. Ferhat'ın bakımı konusunda maddi bir beklenti içine hiçbir zaman girmediklerini anlatan Şirin Mahzuni, Devlet Bakanlığı'ndan gelen yardım talebini, yasaların izin verdiği ölçüde değerlendireceğini kaydetti. (Zaman)

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2009, 07:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER