'Malzeme olsun, yolu asfalt yaparım'

'Malzeme olsun, yolu asfalt yaparım'

Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesine bağlı Alınoluk Köyünde yaşayan Yusuf Topal (67) kazma - kürekle köy yolunda tadilat yapıyor.

İlçeye en yakın köylerden biri olan Alınoluk köyünün ilçeden başlayarak 4 kilometrelik bölümünde yol bakım ve onarım çalışmalarını 1 aydır sürdürdüğünü belirten Topal, şunları söyledi:

“Bu işi Allah rızası için yapıyorum, yol’un birçok bölümü bozuktu, şarampoler yok idi her yağmur yağdığında yollarda çukurlar oluşuyordu, bende bundan 1 ay önce kazma-kürek ve el arabasıyla bu yolda tamir yapmaya başladım. Her sabah namazdan sonra yola koyuluyorum, akşam saatlerine kadar yapabildiğim yerlerde çalışmalarımı yapıyorum, bu işi severek yapıyorum, malzeme sıkıntısı da çekiyorum. Ancak yolun etrafında bulunan toprak yığıntılarından el arabasını doldurarak yolun bozuk yerlerini tamir ediyorum, eğer malzemem olsa bu yolu asfalt yaparım.”

Eşi Emine Topal ise bu duruma karşı çıktığını belirterek “Evde bir sürü iş duruyor, kendisi ise bu yolda emek harcıyor, bu duruma vicdanım razı olmuyor, kendisine eşlik etmek istiyorum fakat sağlık koşullarım buna elvermiyor.” dedi.

Başka bir işinin olmadığını da vurgulayan Topal; “Tek gayem köyümün yolunun iyi olması ve rahat bir ulaşımın sağlanmasıdır” dedi.


İSKENDER ZENGİN
DHA, ANDIRIN-KAHRAMANMARAŞ


Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2010, 06:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63