MEMUR-SEN'den MEM çağrısı!...

MEMUR-SEN'den MEM çağrısı!...

Memur Sen Kahramanmaraş İl Temsilcisi Abdurrahman Acer, Malatya'da düzenlenecek "Aydınlık Yarınlar İçin Demokrasi ve Milli Egemenlik Mitingi (MEM)" için çağrıda bulundu.

Mitinge Kahramanmaraş'tan 100 otobüs kalkacağını söyleyen Acer, kendi imkanlarıyla gidenlerle birlikte şehirden 10 bin kişinin milli egemenlik için Malatya'da olacağını söyledi.

Memur Sen Kahramanmaraş İl Temsilciliği binasında basın toplantısı düzenleyen Acer, Memur Sen, Hak iş ve Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı olarak "Yeni Anayasa ve Demokrasi Platformu'nun oluşturduklarını kaydetti.

Acer, "Platform ülkemizin daha katılımcı, sivil ve özgürlükçü bir anayasaya sahip olması için ve ülke yönetiminde oluşturulmaya çalışan 'egemenlikte meşruiyet krizini' aşma yolunda Ortak Akıl Kampanyası'nı uygulamaya koymuştur. Projenin özünü 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' prensibini zedelemeden toplumsal hayatın her alanına hakim kılmak oluşturmaktadır." dedi.

Bu kapsamda 28 Haziran'da Malatya İnönü Meydanı'nda düzenlenecek olan mitingin ülkenin 7 farklı bölgesindeki merkezi illerde gerçekleştirilmesi düşünen mitinglerden ilki olacağını belirten Acer, Kahramanmaraş'tan da ciddi katılımın olacağını ifade etti. Acer, düzenlediği basın toplantısında Ortak Akıl Manifestosu'nu da okuyarak basın mensuplarıyla paylaştı. (Cihan)

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2008, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66