'Memuriyete atandınız' yalanına kanmayın!

'Memuriyete atandınız' yalanına kanmayın!
Devlet Personel Başkanlığı, bazı art niyetli kişiler tarafından başkanlığın adı kullanılarak ve sahte evrak düzenlemek suretiyle, vatandaşlara memur olarak yerleştirildiklerini bildiren belgeler gönderildiği konusunda uyarıda bulundu.

Kurumun internet sitesinde yer alan duyuruda, kamuya memur alımlarının, Devlet Personel Başkanlığının koordinesinde ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılan KPSS sonuçları esas alınarak objektif şekilde yapıldığı anımsatıldı.

KPSS dışında doğrudan başkanlık veya herhangi bir kamu kurumu tarafından memur kadrolarına yerleştirilme yapılmasının mümkün olmadığına dikkat çekilen duyuruda, şunlar kaydedildi:

''Bazı art niyetli kişiler tarafından başkanlığımızın adı kullanılmak ve sahte evrak düzenlenmek suretiyle, vatandaşlarımıza kamu kurumları emrine memur olarak yerleştirildiklerini bildiren belgeler gönderilmekte ve bu suretle memur adaylarından menfaat temin edildiği yönünde belgelerle şikayetler bulunmaktadır. Bu tür dolandırıcılıklara karşı başkanlığımız gerekli adli işlemleri başlatmıştır.

Vatandaşlarımızın, KPSS haricinde kamuya memur alımı yapılmadığını dikkate alarak, kendilerini maddi menfaat karşılığında memur olarak yerleştireceğini söyleyerek dolandırmaya çalışan kişilere itibar etmemeleri gerekmektedir.

Vatandaşlarımızın, bu şekilde vaatte bulunan kişilere itibar etmemeleri ve bu tür olaylarla karşılaşmaları halinde, istismar edilmemeleri, dolandırıcıların hak ettiği cezayı alması ve başka memur adaylarının da aldatılarak dolandırılmalarının önüne geçilmesi bakımından en kısa sürede adli ve idari mercilere başvurmaları gerekmektedir.''

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2010, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66