Mevlana Mahallesi sakinleri hayli dertli'

Mevlana Mahallesi sakinleri hayli dertli'

Kahramanmaraş kent merkezindeki Mevlana Mahallesi 25. sokak üzerinde bulanan kanalizasyon borusunun tıkanıklığı ve rögardan çıkan pis su çevreyi rahatsız etmeye devam ediyor.

Kahramanmaraş Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri 5 gündür tıkanan kanalizasyon borusunu açamadı.

Perşembe günü öğleyin kanalizasyon borusunun tıkandığını ve rögardan pis suların dışarı taştığını belirten vatandaşlar, Belediye Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü Santralini o günden bu yana defalarca aradıklarını “hemen bir ekip gönderiyoruz” demelerine rağmen hâlâ bir ekibin gelmediğini söylediler.

Koca bir sokağı pis kokaların sardığını ve evlerine pis suya basarak girmek zorunda kaldıklarını belirten vatandaşlar, Belediye Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünün vurdumduymaz tavrına bir anlam veremediklerini ifade ettiler.

Vatandaşlar, Mevlana Mahallesi 25. sokak üzerinde bulunan kanalizasyon borusunun 15-20 güne bir takındığını belirterek; “Takınan kanalizasyon borusunu açmak geçici bir çözüm, yetkililerin buraya kalıcı bir çözüm bulmasını istiyoruz. Kanalizasyon borusu tıkandığı zaman birçok evin içine pis sular giriyor. Birde ekipler böyle günlerce gelmeyince perişan oluyoruz, yetkililerden eskiyen bu kanalizasyon borusunun değiştirilmesini istiyoruz” dediler. (Haber: Bilal Evran / Memleket Gazetesi - www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2010, 08:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63