Motosiklet tutkunlarından 'kaza' tepkisi!

Motosiklet tutkunlarından 'kaza' tepkisi!

Kahramanmaraş'ta bir grup motosiklet tutkunu, bazı otomobil sürücülerinin motosiklet kazalarına neden olduğunu öne sürerek tepkisini dile getirdi.

Moto 46 Kulübü'nün organizasyonuyla Adana Seyyah Riders, Gaziantep A2 Teker üyeleri, Gazi İlköğretim Okulu yanındaki Semt Pazarı önünde bir araya gelen yaklaşık 30 kişilik motosiklet tutkunu, son zamanlarda yaşanan motosiklet kazalarından dolayı sürücüleri duyarlı olmaya davet etti.

Seyyah Riders Kahramanmaraş İl Temsilcisi Mustafa Minyas, yaptığı açıklamada, bazı motosiklet sürücülerinin dikkatsiz sürücüler nedeniyle hayatını kaybettiğini ifade etti.

En son İstanbul Kartal'da motosiklet sürücüsü Murat Doğanay'ın hayatını kaybettiğini anımsatan Minyas, şöyle konuştu:

''Motosiklet tutkusu insanların gözünde yanlış anlaşılıyor. Biz bunu bir yaşam biçimi olarak görüyoruz. Ayrıca kask, eldiven, mont, dizlik ve maskesiz motosiklete binenleri de benimsemiyoruz. Bu işi hobi olarak yapıyoruz ve vatandaşların trafikte bize daha saygılı olmasını bekliyoruz. Çünkü bizler motosiklet tutkunları olarak bu spor dalına gönül verdik. Herkesin benimsediği bir spor dalı bulunuyor, bizim de spor dalımız motosiklettir. Sadece vatandaşlardan biraz daha motosiklek kullanıcılarına dikkat etmelerini ve onları trafik akışında görmezlikten gelmemelerini istiyoruz. Amaç; bir yere varmak değil, yolda olmaktır.”

Açıklamanın ardından Adana ve Gaziantep'ten gelen motosiklet tutkunlarının da katıldığı yer aldığı grup, omuzlarında Türk Bayrağı ile kent turu attıktan sonra Kayseri yolu üzerindeki Kılavuzlu Barajı'na kadar gitti. Burada hatıra fotoğrafı çektiren motorcular daha sonra eylemlerini tamamladılar. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2010, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63