Muhtar Ramazan Gürbak rakibini ikiye katladı!

Muhtar Ramazan Gürbak rakibini ikiye katladı!

Kahramanmaraş merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın (SYDV) Mütevelli Heyeti’nde yer alacak muhtar temsilcinin belirlenebilmesi için yapılan seçimde aday olan Serintepe Mahallesi muhtarı Ramazan Gürbak, aldığı oyla rakibine fark atarak adeta ikiye katladı ve koltuğunu korudu.


Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde 19 Aralık pazartesi günü öğleden sonra gerçekleştirilen seçime merkez ve merkeze bağlı beldelerdeki mahallelerde görev yapan 140 muhtardan 130’u katıldı.


Divan Başkanlığını Vali Yardımcısı Mustafa Anteplioğlu’un yaptığı seçimde Gazipaşa Mahallesi muhtarı Erol Tanış ile Döngele beldesi Kızıltaş mahalle muhtarı Mehmet Bayazıt divan üyesi olarak görev yaptı.


Yapılan seçim sonucunda genç ve aktif muhtar Ramazan Gürbak 81 oyla seçimi kazanırken, rakibi Duraklı Mahallesi muhtarı Cengiz Ağcan ise 47 oyda kaldı. 2 oyun geçersiz sayıldığı seçim sonrasında bir açıklama yaparak kendisine gösterilen yakın ilgi ve alakaya teşekkür eden Ramazan Gürbak şunları kaydetti:


“Vakfın mütevelli heyetinde bir yıldır görev yapıyordum ve yeniden bu göreve seçilmemin mutluluğunu yaşıyorum. Bana güven, ilgi ve destekleri devam edenleri asla mahcup etmeyeceğim. Bu arada sevincin yanında birde üzüntü yaşıyorum. Çünkü muhtarların bu seçimine dışarıdan ilgisi olmayan kişilerin telkin ve baskılarda bulunmaları bizleri ziyadesi ile çok üzdü. Devletin mahalledeki temsilcisi olan muhtarlarımız ise bu telkin ve baskılara aldırmayıp kendi özgür hür irade ve vicdanları ile kararlarını vererek oylarını kullandılar. Seçimde demokrasinin tam kuralları ile işlemesi ve muhtarların oyları sonucunda yeniden bu önemli göreve layık görülmemi sağlayanlara bir kez daha en samimi ve içten duygularımla teşekkürlerimi sunuyorum.”


Türkiye Cumhuriyeti’nin laik ve hukuk devleti olmasının yanında sosyal bir devlet olduğuna da dikkat çeken Gürbak sözlerini şöyle sürdürdü: “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, sosyal devletin bir parçasıdır. Bizler de bu parçanın içerisinde Sayın Valimin biraz önce ifade ettiği gibi herhangi bir maaş söz konusu olmadan üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz ve Allah rızası için bir katkımız oluyorsa ne mutlu bizlere. Ben, seçim atmosferi ve salonda yaşanan gelişmeler boyunca emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Bundan sonrası için acemilik döneminden ziyade ustalık dönemine geçeceğiz.”


Vali Yardımcısı Anteplioğlu ise seçime gösterilen ilgi ve alakaya teşekkür ederek, seçime aday olarak katılan her iki muhtara da teşekkür etti. Anteplioğlu; “Ramazan muhtarımız zaten üyemiz olarak görev yapıyordu. Siz muhtarların temsilcisi olarak görev yapmaya devam edecek. Seçim nedeni ile dargınlık ve küskünlüğe gerek yok. Hepimiz birimiz zaten. Birlik içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Ramazan muhtar sizlere elinden geldiği kadar yardımcı olmaya büyük gayret gösteriyor. Sizlerin taleplerini mütevelli heyetinde gündeme getiriyor ve getirmeye devam edecek. Hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.


Valilik ve Belediye Başkanlığının yanında bazı daire müdürlerinin de aralarında bulunduğu 14 kişilik mütevelli heyetine yeniden seçilerek koltuğunu koruyan Ramazan Gürbak bir yıl süre ile daha görev yapacak. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2011, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20