Nüfus personelinden ‘tayincilere’ veda yemeği..

Nüfus personelinden ‘tayincilere’ veda yemeği..

Kahramanmaraş İl Nüfus ve İlçe Nüfus Müdürlüğü çalışanları bir üst göreve atanarak başka kurumlara giden arkadaşları için Küçük Ev Lokantasında veda yemeği verdi.


2011 yılı Kasım ayında İçişleri Bakanlığının açtığı görevde yükselme sınavına girerek başarılı olan Nüfus Şefi Mehmet Gören Adıyaman Tut Kaymakamlığına Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü olarak atanırken Hizmetli Mehmet Özen ve Turan Gör ise Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni olarak Andırın İlçe Kaymakamlığına atandı.


İl Nüfus ve İlçe Nüfus personelinin organize ettiği yemekte kısa bir konuşma yapan İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Hüseyin Çağlayan; “Ben de yeni atanmamdan dolayı arkadaşlarımla kısa bir çalışma süremiz oldu ancak bu kısa süredeki çalışmalarını dahi takdirle karşıladım. Giden arkadaşlarımızda siz Nüfus çalışanları da her şeyin en iyisine layıksınız, ben bu gün aramızdan ayrılan bu arkadaşlarıma hayatları boyunca hep böyle başarı diliyorum” dedi. Merkez İlçe Nüfus Müdür Osman Asilkan ise; “Gönül isterdi ki yine hep birlikte omuz omuza çalışalım ancak ‘Devlette devamlılık esastır’ ilkesi bazen bu temennileri boşa çıkarıyor, ben giden personelime bu güne kadar yaptıkları hizmetten dolayı teşekkür ediyor ve bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum” dedi.


Adıyaman Tut Kaymakamlığı Yazı İşle Müdürlüğüne atanan Mehmet Gören ise çok duygulandığını dile getirerek;”Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğünde geçirdiğim 3,5 yıl çok güzel bir çalışma ortamımız oldu, kimi zaman üzüldük kimi zaman sevindik ama her zaman birbirimize destek olduk, buradan gidiyorum ama artık Adıyaman’ın tut ilçesinde bir kardeşiniz var bunu da unutmayın’ dedi.


Andırın Kaymakamlığın V.H.K.İ. olarak atananlardan Mehmet Özen; “Doğrusunu isterseniz ben bu sınava girerken Nüfus Memurluğundan ayrılacağımı hiç düşünmemiştim, ancak büyüklerimiz tarafından böyle takdir edilmiş, bize de buna uymak düştü, bu güzel yemeği organize edin siz değerli arkadaşlarıma çok teşekkür ederim” derken Turan Gör ise; “ Yaklaşık 4 yıldır buradayım ve herkesten o kadar memnunum ki anlatamam, yıllardır nüfusta çalıştığım için sınava girerken bir gün nüfustan ayrılacağım hiç aklıma gelmemişti ama biz ‘sizin hayır bildiklerinizde şer, şer bildiklerinizde hayır vardır’ diyen bir dinin mensubuyuz dolayısıyla bunda da var bir hayır diyor, hepinize teşekkür ediyorum dedi.


Duygulu anların yaşandığı vedanın ardından toplu fotoğraf çekildi. (www.kanal46.com)


 


 


 

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2012, 22:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63