O, artık evden kaçmayacak!

O, artık evden kaçmayacak!

Kahramanmaraş'ta son 4 yılda 23 kez evden kaçan ve uyuşturucuya alıştırılan 17 yaşındaki genç kız, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'ya mektup yazdı…

Ailesiyle yaşadığı sorunlar nedeniyle küçük yaştan bu yana evden kaçan T.M. son olarak Ankara'da ortaya çıkmış ve babası tarafından Kahramanmaraş'a getirilmişti. Psikolojik tedavi de gören T.M.'nin kaçtığı dönemlerde de uyuşturucuya alıştırıldığı ortaya çıktı. Uyuşturucu tedavisi gören T.M., içinde bulundukları sıkıntıları çözmesi için Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'ya mektup yazarak yardım istedi. 8 sayfa mektup yazan T.M. babasının kendisinin evden kaçması yüzünden içinden çıkılmaz bir borç yükü altına girdiğini belirterek, Bakan Çubukçu'dan yardım talep etti.

"Mektubunda aileme eziyet ettim" diyen T.M.'yi geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır makamına davet etti. Hem baba Hikmet M. hem de genç kızla görüşen Vali Tanılır, devletin elinden gelen yardımı yapacağı sözü verdi.

Vali Tanılır'ın yardım sözü ile büyük mutluluk yaşayan ailenin kira borçları ile kredi kart borcu devlet tarafından ödendi. Vali Tanılır'a bir daha evden kaçmama sözü veren T.M. ayrıca açık öğretim lisesine de başlayacak.

Baba Hikmet M., Bakan Çubukçu ve Vali Tanılır'a teşekkür ederek, "İnanın 4 yıldır çekmediğimiz çile kalmadı. Kızım yaşadığı psikolojik sorunlar nedeniyle 23 kez evden kaçtı. Biz perişan olduk. Maddi durumumuz yoktu. Ama şimdi devletimiz bize sahip çıktı. Kızımızla evde çok mutluyuz" diye konuştu. (Kaynak: İHA - Yorum)


Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2009, 16:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63