Öğrencilerden Mehmetçiğe “Ahde Vefa” mektupları!

Öğrencilerden Mehmetçiğe “Ahde Vefa” mektupları!

Yahya Kemal İlkokulu öğrencileri, “Ahde vefa”  diyerek askerlerimize yazdıkları mektupları Kahramanmaraş Garnizon Komutanlığına teslim etti.


Yahya Kemal İlkokulu öğrencileri, “Ahde vefa”  diyerek moral vermek ve her daim yanlarında olduğumuzu hissettirmek adına, askerlerimize yazmış oldukları mektupları Okul müdürü Hüseyin Yılmaz, 4-C Sınıf öğretmeni Murat Ardıç ve öğrencileri ile birlikte Kahramanmaraş Garnizon Komutanlığına teslim etti.


“BU DUYGULAR HERKESİN DUYGULARI”


Projenin mimarı olan Sınıf öğretmeni Murat Ardıç; “Yazılan mektuplarda bu duygular Türk milletinin duygularıdır. Çocuklarımız burada huzur içerisinde ders görüyorlarsa, huzur içerisinde evlerimize gidebiliyorsak, gezebiliyorsak oradaki askerlerimiz sayesinde. Onlar orada zor şartlar altında çatışmaya girerken ve acı dolu haberleri duyarken, rahat ve huzur içerisinde olamayız. Olmamamız gerekiyor. Hepimiz bu duyarlılığa sahip olmalıyız. Bizde burada öğrencilerimle hiç değilse küçükte olsa onlara duygularımızı iletmek istedik. Çünkü biz onları çok seviyoruz ve hep onların yanında olacağız” dedi.


Okul Müdürü Hüseyin Yılmaz; "Öğrencilerimiz, minik kalpleriyle vatan için, canını feda eden şanlı askerlere mektup yazdılar. Bugün sinemalarda duyduğumuz birçok kahramanlardan bahsederiz ya, bizim çocuklarımızın kahramanları aslında Türk askerleri.  Ben bunu gördüm. Bundan gurur ve onur duydum.  Çocuklarımızı çok doğru yetiştirdiğimizi anladım" dedi.


Kurmay Albay Uzay Şahin ise "Ülkemizin içinde bulunduğu zor durumda, öğrencilerimizin milli ve manevi duygularını mektupla anlatarak biz Mehmetçiklere moral vermesi beni çok duygulandırdı. Bizler sizler için varız. Sizler birer çiçeksiniz. Ülkemizin ve milletimizin geleceğisiniz. Siz değerli öğretmen ve öğrencilerden isteğimiz, Vatanına, milletine, anasına-babasına hayırlı evlat olmanızdır. Pırıl pırıl bu öğrencileri gördükten sonra buna olan inancım daha da pekişmiştir" dedi.


Daha sonra Şahin, mektup yazan öğrencilere teşekkür belgesi takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2016, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63