Onikişubat’ta Engelli Ve Çocuk Meclisleri Kuruluyor

Onikişubat’ta Engelli Ve Çocuk Meclisleri Kuruluyor

Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediyesi bünyesinde Engelli ve Çocuk Meclisleri kuruluyor.


Onikişubat Belediye Meclisi Haziran Ayı Toplantısı, Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek başkanlığında gerçekleştirildi. Gündemde bulunan maddelerin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda, belediye bünyesinde Engelli ve Çocuk Meclisleri kurulması için ilk adım atıldı. 


Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda, eski tutanak özeti okunarak oy birliği ile kabul edildi. Gündemin ikinci maddesinde ise Zekai Bilgen Musiki ve Kültür Derneği’ne park tahsis edilmesi konusu görüşüldü. Kentin kültür ve sanat hayatına sağladığı katkılarla, vatandaşların beğenisini toplayan derneğe, ilçe sınırları içerisinde bir parkta yer verilmesi oy birliği ile kabul edildi.


Maddeye ilişkin konuşan Mahçiçek, “Zekai Bilgen Bey ve derneği, kentimizin sanat hayatına önemli katkılar sağlıyorlar. Türk müziğimizin geliştirilmesi ve yeni nesillere aşılanması için önemli çabaları var. Biz de bu çalışmaların devam etmesi için böyle bir katkı sunmuş olacağız. İnşallah bu tür sanatsal aktivitelere destek vermeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.


Bir diğer gündem maddesinde ise Gerçek ve Özel Hukuk tüzel kişilerle tahsisi yapılacak taşınmazlar için düzenlenecek 18 maddelik taslak protokolünün kabulü ve söz konusu protokolün imzalanması konusunda Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’e yetki verildi.


Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün görev ve çalışma yetkilerinin de görüşüldüğü toplantıda, Engelliler Meclisi ve Çocuk Meclisi Yönetmelikleri ele alındı. Madde, oy birliğiyle Hukuk Komisyonu’na havale edilerek konuya ilişkin çalışma yapılmasına karar verildi.


İmar plan tadilatlarının da görüşüldüğü toplantıda, bir sonraki meclis toplantısının 1 Temmuz’da gerçekleştirilmesine karar verildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63