Pınarbaşı Mesire alanının açılış töreni iptal edildi!

Pınarbaşı Mesire alanının açılış töreni iptal edildi!

Kahramanmaraş Belediyesi Pınarbaşı Çamlık Mesire Alanı’nın 2 Mayıs pazar günü gerçekleştirilecek olan açılış töreni iptal edildi.

Belediye, bir yılı aşkın süredir düzenleme çalışmaları devam eden Pınarbaşı Çamlık Mesire Alanı için 2 Mayıs Pazar günü tüm Kahramanmaraşlıların davetli olduğu bir tören düzenleneceğini duyurmuştu. Ancak Belediye'den bugün yapılan açıklamada ise; havaların yağışlı gitmesi nedeni ile törenin iptal edildiği duyuruldu.

Bu arada bu alanın yapımı için yoğun ter döken Park ve Bahçeler’e bağlı şirket işçileri ise 1 Mayıs’ta 'mecburen' işsiz kalmanın üzüntüsünü yaşıyor. İşçilerin park açılışı törenine katılarak sorunlarına çözüm bulunmasını isteyecekleri öne sürülüyordu. Açılış töreninin hava muhalefeti gerekçe gösterilerek iptal edilmesinin altında ise gerçekte bu nedenin yatıyor olabileceği de öne sürüldü.

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz; “Böylesi güzel bir mekânı hemşehrilerimzin hizmetine sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Vatandaşlarım burada mutlu ve güzel vakit geçireceklerine inanıyoruz. Onların mutlulukları için hizmet etmek bizim en büyük zevkimiz. Böyle güzel bir günde tüm hemşehrilerimizle birlikte olmak istiyoruz. Ayrıca değerli Kahramanmaraşlılar burasını görsünler istiyoruz.” dedi.

Pınarbaşı Mahallesinde Orman İşletme Şefliği sınırları içerisindeki C Tipi Pınarbaşı Çamlık Mesire Alanı Kahramanmaraş Belediyesi tarafından 2005 yılında 10 yıllığına kiralanarak düzenleme çalışmasına başlandı. 125 bin metrekare alan üzerine kurulu Pınarbaşı Çamlık Mesire Alanında tüm tesis yapıları doğayı bozmayacak nitelikte kalıcı, tek katlı ve doğal görünümlü olarak inşa edildi. Mesire alanı içerisinde; kafeterya, mescit, tuvalet, çocuk oyun alanları, spor alanları, kebap ocakları, piknik masaları, çeşmeler, otopark alanları, tırmanma duvarları, yönlendirme levhaları ve güvenlik kulübesi yer alıyor. Vatandaşların tüm ihtiyaçları en ince ayrıntısına kadar düşünülerek yapılan mesire alanında ayrıca duyuru – ilan amaçlı ses sistemi de bulunuyor. (www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2010, 16:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Biçkes
Mehmet Biçkes - 11 yıl Önce

Belediyemizin yaptığı mesire yeri yapmak değil HAZIRA KONMAKTIR.allah aşkına ÇAMIN GÖLGESİMİ OLUR? Çam gölgesinde mesiremi olur? Kimi kandırıyorsunuz? Amaç göz boyamaktır. Orman alanı yıllardır var vatandaşda neçarlıktan zaman zaman (bir yerlere gidemeyen) çevre sakinlerince yıllardır kullanılmaktadır. Belediye oraya etek dolusu para harcayarak wc su oturma alanları yollar oyunalanları oluşturmuştur. Buna itirazımız yok bunun adı mevcutu iyileştirmek tir. Bunada tören gerektirmez diye düşünüyorum. Ayrıca mademki bu rası piknik alanı olarak yapılandırıldı, o halde bu bölgeye yayvan yapraklı ağaçlarla bitkiler çeşitlendirilmelidir.

SIRADAKİ HABER

banner66