Polis'ten örgütün gelir kaynaklarına geçit yok!

Polis'ten örgütün gelir kaynaklarına geçit yok!

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği operasyonla gümrük kaçağı olduğu belirlenen 1121 paket sigara, 129 şişe içki ve 35 adet parfüm ele geçirildi.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek, ele geçirilen ürünlerin yılbaşı nedeniyle piyasaya sürülmeye çalışıldığını belirterek gümrük kaçağı sigara ve içkinin parasının bölücü terör örgütü PKK’ya gittiğini söyledi.

Çelikbilek, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, vatandaşları sigara ve içki konusunda daha dikkatli olmaya çağırarak şunları söyledi:

“Ülkemizde ciddi manada vergi kaybına neden olan, gençliğimizi zehirleyen ve çeşitli hastalıklara sebebiyet veren gümrük kaçağı içki, sigara ve parfümlere yönelik yapılan çalışmalar neticesinde 1121 paket sigara, 129 şişe viski ve 35 adet parfüm ele geçirilmiştir. Bu ürünler zaten insan sağlığı açısından zararlı. Ayrıca gümrük kaçağı olan parfümlerde insan tenine büyük zarar veriyor ve ciltte çeşitli hastalıklara neden oluyor. Bundan dolayı vatandaşlarımız, yine bu ürünleri kullanacaksa daha dikkatli olmalı ve en azından yasal ürünleri tercih etmeli. Konunun diğer bir boyutu daha var. O da bu ürünlerin kazancı terör örgütü PKK’ya gidiyor. Emniyet teşkilatı olarak, halkımız için tehdit oluşturan her şeye karşı çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz.”

Konuyla ilgili 4 kişi yakalanırken, yakalanan şahıslara para cezası uygulanacağı öğrenildi. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2009, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63