Polis Teşkilatı 169. Yılında Kan Bağışladı

Polis Teşkilatı 169. Yılında Kan Bağışladı

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü çalışanları, Polis Haftası etkinlikleri kapsamında kan bağışında bulundu.


Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 169. Yıldönümü çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Bu kapsamda Emniyet Müdürlüğü bahçesinde Kızılay’a kan verme kampanyası düzenlendi.


Emniyet Müdürü Ümit Yaşar Adalar, emniyet müdür yardımcıları, şube müdürleri, emniyet amirleri ve polis memurlarının katıldığı kampanya kapsamında 250 polis memuru bağışta bulundu.


Polis Haftası etkinlikleri kapsamında en anlamlı programın kan bağışı olduğunu dile getiren Emniyet Müdürü Adalar, katılım gösteren personeline teşekkür etti. Adalar, “Türk polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 169. Yıl dönümü vesileyle bu hafta emniyet teşkilatının tanıtımı amacıyla bazı etkinlikler yaptık. Bence bu etkinliklerin en anlamlısı, en hayırlısı kan bağışı oldu. Bütün emniyet çalışanlarımız da kampanyaya büyük bir istekle iştirak ettiler. Hiçbir vatandaşımızın sağlık nedeniyle mağdur olmasını istemeyiz ama ihtiyaç duyulduğunda bu kanlarımız hastanede bir vatandaşımızın şifasına vesile olursa bu bizleri sevindirir. Anlamlı bir etkinlik. Bu vesileyle kampanyaya katılan tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Daha sonra testleri yapılan polis memurlarından bağışları alındı. Kan bağışı etkinliğinin emniyet bahçesinde kurulan Kızılay Çadırında yarına kadar devam edeceği bildirildi.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2014, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66