Poyraz seyyah misali gezmeye devam ediyor!...

Poyraz seyyah misali gezmeye devam ediyor!...

Yapılacak olan ilk genel seçimde milletvekili adayı olmasına artık kesin gözü ile bakılan Kahramanmaraş’ın AK Partili Belediye Başkanı Mustafa Poyraz yeniden mahalle gezilerine başladı.

Son günlerde başta Kanal 46 olmak üzere bazı basın-yayın organlarında çıkan eleştiri içerikli haberler ile eski milletvekili Ökkeş Şendiller’in tek kişilik muhalefet bombardımanı ve yarı fiyatına giden billboard ihalesi nedeni ile yöneltilen eleştirilerden bir hayli morali bozulan Başkan Poyraz, son olarak Bahçelievler, Egemenlik, Menderes ve Mehmet Akif Mahallesi muhtarlarıyla Bahçelievler mahalle muhtarlığında bir araya geldi.

Basından sadece 3 ismin davetli olduğu mahalle toplantısına; Belediye Başkan yardımcısı Cevdet Kabakcı, Başkan Yardımcısı Vekili Özcan Konuklar, bazı belediye meclis üyeleri ile ilgili birim müdürleri katıldı.

Muhtarlardan mahallelerin eksiklikleri hakkında bilgiler alan Başkan Poyraz, bu tür gezilerle sorunları yerinde görme olanağı bulduklarını ifade etti. Mahallelerin eksikliklerini ve taleplerini en kısa sürede yerine getireceklerini söyleyen Başkan Poyraz, Belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, şehrin birinci derecede deprem bölgesi içerisinde yer aldığını belirterek, kaçak yapılaşmalara kesinlikle izin verilmeyeceğini, kaçak yapılaşmaya karşı ciddi para ve hapis cezalarının uygulanacağını söyledi.

Bu konuda asla müsamaha gösterilmeyeceğinin altını çizen Başkan Poyraz şunları kaydetti: “Yeni yasal düzenlemeyle kaçak yapılanmaya büyük cezalar geldi. Örneğin 100 metrekarelik bir kaçak yapıya 10 bin, 3 katlı bir yapıya 50 bin, 5 katlı bir kaçak yapıya 180 bin TL para cezası uygulanıyor. Bunun yanında 2 yıldan, 5 yıla kadar hapis cezası yaptırımları var. Bu nedenle kimse bu işe tevessül göstermesin. Ancak buradaki önemli nokta para cezasından ziyade, depreme hazırlıktır. Bildiğiniz gibi şehrimiz birinci derecede deprem bölgesi. Dolayısıyla yeni yapıların deprem yönetmeliklerine uygun, statik hesapları yapılmış binalar olması gerekiyor. Vatandaşlarımızı uyarıyoruz, kesinlikle kaçak yapılanmaya yönelmeden, sağlam, standartlara uygun evler yapsınlar.”

Belediye olarak toplu konut çalışmalarına da devam edildiğini belirten Başkan Poyraz, “Kent merkezine bağlanan Karacasu’da 795 dairelik bir toplu konut düşünüyoruz. Bunun yanı uygun bir yer bulmamız halinde bin dairelik yeni bir toplu konut düşünüyoruz. Buralar çok büyük evler olmayacak. İhtiyaç sahibi insanlarımızı bütçelerine uygun şekilde ev sahibi yapmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı. Kentsel dönüşüm çalışmalarını devam ettiğini belirten Başkan Poyraz konuşmasını şöyle sürdürdü; “Şehir merkezinde kullanılabilir bir alan maalesef kalmadı gibi. Eski sanayi sitesi de adeta bir mezbelelik gibi. Burayı rantabl (getirimli, verimli) bir proje ile kentimize kazandırmak istiyoruz. Burada güzel bir kentsel dönüşüm projesi için TOKİ ile olan görüşmelerimiz devam ediyor.” (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2010, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66