Püren geçidinde kar çilesi bitmiyor!..

Püren geçidinde kar çilesi bitmiyor!..

Kahramanmaraş-Kayseri karayolu üzerinde bulunan Püren Geçidi yoğun kar yağışı nedeniyle 3'üncü gününde de çığ düşmesi sonucu ulaşıma kapandı. Yüzlerce araç yollarda mahsur kalırken bazı sürücüler vakit geçirmek için kar topu oynadı.


Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde 3 gündür aralıklarla devam eden yoğun kar yağışı ulaşımı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bin630 metrerakımda bulunan Püren Geçidi yoğun kar yağışı nedeniyle 3'üncü günde de çığ düşmesi sonucu ulaşıma kapandı.


Yüzlerce araç kapanan yol nedeniyle mahsur kalırken çok sayıda araçta ilçe merkezinde bekletildi. Aşırı soğuk hava nedeniyle buzlanmada meydana gelirken, bazı araçlar yoldan çıktı. Yolun uzun süre ulaşıma kapanması nedeniyle bazı vatandaşlar birbirleriyle tartışırken kimi vatandaşta kar topu oynayarak zaman geçirdi.


Karayolları ekipleri, kar yağışı altında yaklaşık 4 saat süren bir çalışma sonrası geçidi açıp ulaşımı kontrollü olarak sağladı. İlçe merkezinde önlem alan trafik polisleri de zincirsiz araçların geçişine izin vermiyor. - Özkan ÖZKAN-GÖKSUN (Kahramanmaraş)- DHA

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2012, 23:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63