Ramazan fırsatçılarına geçit vermeyin!...

Ramazan fırsatçılarına geçit vermeyin!...

Kahramanmaraş Belediyesi Zabıta Müdürü Ökkeş Demirdöğen ;“Ramazan fırsatçıları için resmi ekiplerimiz kuruldu ve çarşı pazar denetimi artırıldı” dedi.


Demirdöğen,  konuyla ilgili yaptığı açıklamada, vatandaşları Ramazan fırsatçılarına karşı uyardı. Vatandaşların temel gıda maddeleri dahil meyve ve sebzenin fiyatlarını kontrol edip not almaları gerektiğini vurgulayan Demirdöğen;“11 ayın sultanı mübarek ay Ramazan'ın gelmesi ile piyasada hareketlilik gözlenmekte. Ramazan fırsatçılarının her yıl olduğu gibi bu yılda olacağını tahmin ediyoruz. Vatandaş olarak, temel gıda maddeleri dâhil meyve ve sebzenin fiyatlarını kontrol edip not alınız. Et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, ayrıca her tür gıdaya yönelik tüketim maddesini bugünden fiyat ve paha bakımından not alın. Ramazan'da aşırı fiyat abartısı zamlanma olaylarının önüne geçmek ve fırsatçılara göz açtırmamak için el birliği ile mücadele edelim” şeklinde konuştu.


Yiyecek satışı yapan işletmelerin üretim alanlarının denetimlerinin yapıldığını belirten Demirdöğen, şöyle konuştu; “Ramazan fırsatçılarına geçit vermeyelim. Ramazan fırsatçıları için resmi ekipler kuruldu ve çarşı pazar denetimini artırıldı. Yiyecek satışı yapan işletmelerin üretim alanlarının temizlik koşullarına uygun olup olmadığı ile ilgili denetimler yapılıyor.


Ramazan ayının ilk 15 günü temel gıda maddelerinde, son 15 günüde Mübarek Ramazan Bayramının yaklaşması ile giyim fiyatlarında da artışlar olmaktadır. Bunlarla mücadele etmek için vatandaşlarımız fiyatları takip etmeli ve yüksek fiyat artışlarını ilgili kurumlara bildirilmelidir.”   Haber: Hülya Kaynar MANŞET

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2012, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63