Ramazanda 100 bin kişiye sıcak yemek

Ramazanda 100 bin kişiye sıcak yemek

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, ramazanda 100 bin kişiye sıcak yemek ikram edecek.  


KAHRAMANMARAŞ (AA) -  Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Fetih Yanardağ, yaptığı açıklamada, aylar önce başladıkları ramazan hazırlıklarının büyük bir bölümünü tamamladıklarını söyledi.


Ramazan boyunca yaklaşık 100 bin kişiye sıcak yemek verileceğini belirten Yanardağ, "Bunun yanında merkezde ve ilçelerimizde sosyal ve kültürel etkinliklerimiz olacak. 20 bin gıda paketinin dağıtımı da devam ediyor" dedi.


Yanardağ, kuracakları çadırda iftar öncesi ve sonrası meddah, orta oyunu, hacivat ve karagöz tiyatro gösterisi gibi 14 etkinlik düzenleyeceklerini, teravih namazı sonrasında ise Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde ramazan sohbetleri yapılacağını anlattı.


"Gidemediğin yer senin değildir"


Gidemediğin yer senin değildir anlayışından yola çıktıklarını vurgulayan Yanardağ, "Ramazan süresince ilçelerde ortalama 2 bin kişilik sofra kuracağız. İlçelerimizde yerel yönetimlerle birlikte çalışacağız. Mobil mutfağımız sayesinde ortalama 2 bin kişiye iftarlıklarını sıcak ve hijyenik olarak ulaştıracağız" diye konuştu.


Yanardağ, iftarda tüketilemeyen yemekleri israf etmeyerek çadır kent başta olmak üzere daha önceden belirlenen dernek ve vakıflar ile ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacaklarını sözlerine ekledi.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2014, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63