Şehidin abisi haykırdı! Müftü vekili ağladı!

Şehidin abisi haykırdı! Müftü vekili ağladı!

Kahramanmaraş'ta cenaze namazı kılınan şehidin babası ve abisinin haykırışları müftü vekilini de ağlattı.


Cenaze namazını kıldıran Müftü Vekili Davut Polat, şehit için helallik isterken boğazı düğümlendi ve gözyaşlarını tutamadı.


Şehit babası Dursun Korkmaz cenaze töreninde ayakta güçlükle dururken, gözyaşı döken annesi Eşe Korkmaz ise kadın asker ve polisler tarafından teselli edildi. Şehidin annesi Eşe ve babası Dursun Korkmaz, oğullarının Türk bayrağına sarılı tabutuna uzun süre sarılarak öptü.


MÜFTÜ VEKİLİ GÖZYAŞLARINI TUTAMADI


Müftü Vekili Polat, güçlükle konuşmasını bitirdikten sonra bir süre dua etti. Şehit Ökkeş Korkmaz'ın özgeçmişi okunduktan sonra İl Müftü Vekili Davut Polat tarafından cenaze namazı kıldırıldı. 


ŞEHİT AĞABEYİ: GEREKİRSE ÇOCUKLARIMI DA VERİRİM


Şehidin 3 ağabeyinden en büyüğü olan Mehmet Korkmaz ise kardeşinin tabutunun götürüleceği sırada elini yumruk yapıp havaya kaldırarak "Bir Ökkeş şehit oldu, gerekirse çocuklarımı da veririm. Vatan sağ olsun. Ölmez, bitmez; Bu vatanda Ökkeş de bitmez, Mehmet de bitmez" dedi.
Şehit uzman çavuş Ökkeş Korkmaz'ın cenazesi, daha sonra askerlerin omzuna alınarak bir süre taşındıktan sonra cenaze aracına konuldu. Ailesinin tabutun arkasından gittiği şehit Korkmaz'ın cenazesi, bir süre kortej eşliğinde yüründükten sonra kalabalığın tekbirleri eşliğinde aynı mahalledeki mezarlıkta toprağa verildi.


 


Haber 7

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2015, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63