Şehit ailesi DNA örneği için Ankara'ya gitti..

Şehit ailesi DNA örneği için Ankara'ya gitti..

Tunceli'de teröristlerin bombalı saldırısında şehit olan 26 yaşındaki Uzman Çavuş Ahmet Oğul'un kimlik tespiti için kardeşi DNA örneği vermek üzere Ankara'ya gitti.


Tunceli'de şehit olan 6 askerden 3'ünün cenazesi bugün Malatya'da düzenlenen tören ardından memleketlerine, kimlikleri belirlenemeyen diğer şehitler Uzman Çavuş Ahmet Oğul, erler Kadir Dadaş ve Fatih Küçükterci'nin cenazeleri ise Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. 15 gün önce Fatma Oğul ile evlenen ve izni bitince gittiği Tunceli'de şehit düşen 26 yaşındaki Uzman Çavuş Ahmet Oğul'un bir kardeşi ile yakınları DNA örneği vermek ve teşhis için bu sabah Ankara'ya gitti. Şehit Uzman Çavuş Oğul'un kimliğinin belirlenmesinin ardından cenazesi memleketi Kahramanmaraş'ın Türkoğlu'na bağlı Beyoğlu Beldesi'nde toprağa verilecek. Şehit yakınları, DNA sonucunun ne zaman belirleneceğini bilmediklerinden defin işlemleri için beklediklerini söyledi.


Yeni evlendirdiği oğlunun şehit olduğunu öğrenince fenalaşan baba Ejder Oğul ise güçlükle ayakta durabildi. Baba Oğul'u teselli etmeye çalışan yakınları teröre tepki gösterdi. Anne Selma Oğul ise 15 gün önce evlenen oğlu için ağıt yakıp, gözyaşı döktü. Şehidin eşi Fatma Oğul'un eşi ile birlikte Tunceli'ye gitmediği ve Beyoğlu'nda yaşayan ailesinin yanında bulunduğu ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2012, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67