Şehit Erüstün’ün Cenazesi Memleketine Getirildi

Şehit Erüstün’ün Cenazesi Memleketine Getirildi

Kahramanmaraşlı olan şehit Er Ömer Erüstün (20)’ün cenazesi de törenin ardından hava yolu ile Kahramanmaraş’a getirildi.


Siirt’te Şirvan-Pervari karayolu Üçyol mevkiinde PKK’lılar tarafından yola döşenen bombanın, askeri aracın geçişi sırasında patlatılması sonucu şehit olan 8 asker, düzenlenen askeri törenin ardından şehitler memleketlerine gönderildi. Kahramanmaraşlı olan şehit Er Ömer Erüstün (20)’ün cenazesi de törenin ardından hava yolu ile Kahramanmaraş’a getirildi.


Şehidi hava alanında ailesi ve protokol karşıladı. Erüstün’ün Türk bayrağına sarılı naşını gören annesinin feryadı yürekleri dağladı. Şehit Erüstün’ün babası Ali Erüstün’ü ise askerler ve Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer sakinleştirdi.


112 Sağlık Ekiplerinin de hazır bulunduğu hava alanında fenalaşan şehidin yakınlarına müdahale edildi. Ömer Erüstün’ün cenaze aracına bindirilmesi esnasında şehit annesi Nazan Erüstün, cenaze aracına vurarak, “Annen burada Ömer duymadı beni Ömer duymadı annen ölseydi ben ölseydim Ömerim” sözleri alandakileri göz yaşlarına boğdu.


Cenaze aracına bindirilen şehit Er Ömer Erüstün’ün naşı Afşin ilçesine gönderildi. Şehit babası Ali Erüstün ile annesi Nazan Erüstün’ü Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç makam aracında ilçeye götürdü. Şehidin cenaze namazının ise yarın Cuma namazına mütekip Afşin Ulu Cami’nde kılınacak cenaze namazının ardından ilçe şehitliğinde toprağa verileceği öğrenildi.


(İHA)

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2015, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63