Şekeroba Belediyesi Gaziantep'e bağlanıyor..

Şekeroba Belediyesi Gaziantep'e bağlanıyor..

Bazı Andırınlıların Osmaniye'ye bağlanmayı istemelerinin yankıları sürerken Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesine bağlı Şekeroba Belediye Meclisi, Gaziantep'e bağlanma kararı aldı.


Şekeroba Belde Belediye Başkanı Fatih Mehmet Güneş, göreve geldiğinden bu yana Şekeroba halkının kendisini Gaziantep'e bağlanma konusunda telkinde bulunduğunu ifade etti.


Halktan gelen talep üzerine meclis kararı aldıklarını dile getiren Güneş, 10 meclis üyesinden 9'nun "evet" oyu verdiğini ifade etti. Şekeroba'nın ekonomik ilişkilerinin Gaziantep'le olduğunu vurgulayan Güneş, "Nurdağı ilçesi beldemize11 kilometre uzaklıkta. Alışverişimizin büyük bölümü bu ilçe ile oluyor" dedi.


Beldenin yeterince hizmet alamadığını öne süren Güneş, şöyle konuştu:


"Beldemizde iktidar partisinin oy oranı yüzde 95. Buna rağmen Nurdağı veya İslahiye'de bulunan belediye başkanları ile Ankara'ya gittiğimizde onların işleri kısa sürede gerçekleştiriliyor. Bizim girişimlerimiz ise sonuçsuz kalıyor. Dolayısıyla hem halkımızdan gelen istekler hem de hizmet konusunda yaşadığımız sorunlardan dolayı belediye meclisinde böyle bir karar aldık."


Meclis kararını Türkoğlu Kaymakamlığına gönderdiklerini dile getiren Güneş, "Şimdi ise hazırladığımız dosyayı Kahramanmaraş Valiliğine sunacağız. Oradan olumlu bir sonuç çıkarsa ilgili bakanlığa gidecek. Belediye olarak kendi gücümüz ile hizmet etmeye çalışıyoruz ama artık gücümüz bitti. Bundan sonrası için ise böyle bir girişimde bulunmayı uygun gördük. Bizim hizmetten başka düşüncemiz yok. Bu Gaziantep'te de olsa, Kahramanmaraş'ta da olsa, hizmet neredeyse oraya koşa koşa gideriz" diye konuştu.


Şekeroba'da yaşayan Bekir Altun da belediyenin kararı ile ilgili olarak, "Beldemizin geleceği çok parlak ve gelişme sahası büyük. Ben de Gaziantep'e bağlanma taraftarıyım" dedi.


Yusuf Yıldız ise 1990 yılında belediye olan beldenin Kahramanmaraş'tan hizmet alamadığını öne sürerek, "Kahramanmaraş Belediyesi’nden1 metreboru alamadık ama Gaziantep'e gittiğimizde bize15 kilometreiçme suyu borusu verdiler, biz Kahramanmaraşlı değil Gaziantepli olmak istiyoruz" diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2012, 13:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan kazmacı
hasan kazmacı - 9 yıl Önce

Andırına bakyorsunuz osmaniyeye bağlanmak,Şekerobası Antepe Elbistan malatyaya göksun belki kalmayı tercih ediyor ama ilk fırsatta kayseriye pazarcık zaten antepin ilçesi kabul ediliyor gb bir durum var.neden ilçeler gerekli hizmeti alamadıklarını ve siyasilerin duyarlı olmadıklarını belirtiyorlar.Bu ilde sevilen kişiler neden göz ardı ediliyor anlamıyorum.Sağlık il müdürlüğünde müdür yardımc ısı olayına neden siyasiler girmiyor.ellerini taşın altına sokacak hizmet erbabı kişi yerine sadece bir kişi istiyor diye hizmeti baltalamın anlamı varmı.Bu ilde oy kullanacak kişi kalmayacak.siyasiler allah rızası için sezarın hakkını verin.

SIRADAKİ HABER

banner23

banner63