‘Şemsiyenizi Paylaşmanın Bereketiyle Doldurun’

  ‘Şemsiyenizi Paylaşmanın Bereketiyle Doldurun’

Kimse Yok Mu Derneği Kahramanmaraş Şubesi, Ramazan ayı çalışmalarına başladı.


Bu Ramazan Rahmet Şemsiyenizi Paylaşmanın Bereketiyle Doldurun' sloganıyla 2014 Ramazan kampanyasına başlayan  Kimse Yok Mu Derneği, Ramazan coşkusunu tüm Türkiye'de yaşatmak için hazırlıklarını tamamladı.


Kahramanmaraş’ta Ramazan ayı etkinliklerine dün başlayan Kimse Yok Mu Derneği, Suriyeli ailelere yardım paketlerini dağıttı.


 


Kahramanmaraş’ta 3 ayrı mahallede Ramazan ayı boyunca iftar ikramlarına  bu yıl da devam edeceklerini belirten Kimse Yok Mu Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Mustafa Timurbanga, toplamda 5 bin gıda paketi dağıtacaklarını açıkladı. Timurbanga, Dernek binasında gıda paketlerinin dağıtıldığı gibi yardımların tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine götürüldüğünü söyledi.


 


Timurbanga Ramazan ayı programı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Geçtiğimiz yıllarda Ramazan çalışmalarıyla yardım bekleyen milyonlarca ihtiyaç sahibi insana umut olan Kimse Yok Mu, bu Ramazan’da gönüllülerinin de desteği ile dünyanın dört bir yanındaki yetimlere Ramazan bereketi götürecek. Ramazan ayı boyunca 400 bin ihtiyaç sahibi aileye Kahramanmaraş’ta ise 5 bin aileye gıda kumanyası ve giyim malzemesi ulaştırmayı hedefleyen Kimse Yok Mu, 2 milyon 500 bin kişiye de sıcak yemek ikram edecek ve 50 bin kisiye bayramlık yardımında bulunacak.”


 


Ramazan ayında iftar ikramı yapmak için özellikle Kahramanmaraşlı fakir ailelerin ve Suriyeli ailelerin yoğunluklu olduğu yerleri seçtiklerini dile getiren Timurbanga şöyle konuştu: “ Genel manada kriterimiz nedir? Kimse Yok Mu’nun kuruluş amacında din, dil, ırk gözetmeksizin velev ki insan diyerek tüm fakir ve muhtaç ailelere el uzatmak, ana  hedefimiz bu. Bizler de gönüllülerimizle birlikte bu aileleri tespit ettik. İnşallah bugün itibariyle de ramazanı şerif programını başlatmış bulunuyoruz. Bu programa katkı sağlayan tüm gönüllülerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum. İnşallah Ramazan boyunca bu gıda paketi dağıtımları devam edecek, iftar programları devam edecek. Bu sadece tabi Kahramanmaraş’ta değil, Türkiye’nin tüm illerinde, 81 ilimizde olduğu gibi 100’ü aşkın ülkede de bu etkinlikler devam edecek. Zira sözüme başlarken ifade ettiğim gibi bizim birlik, beraberliğe ve kardeşliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemden geçiyoruz.”


 


‘Bu Ramazan Rahmet Şemsiyenizi Paylaşmanın Bereketiyle Doldurun' sloganıyla 2014 Ramazan kampanyası çalışmalarına başlayan Kimse Yok Mu, binlerce gönüllüsü ile Ramazan yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ilk elden ulaştıracak. Tüm Türkiye'de ve dünyanın pek çok ülkesinde ihtiyaç sahiplerini Ramazan ayında da yalnız bırakmayan Kimse Yok Mu gönüllüleri, tüm iyilikseverleri paylaşmanın bereketine davet ediyor.


 


Tüm Türkiye'de ve 110 ülkede Ramazan bereketini paylaşan Kimse Yok Mu, 46 ülkede de yetimlere ulaşacak.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2014, 13:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63