Temel Kazısı Vatandaşları Korkuttu

Temel Kazısı Vatandaşları Korkuttu

Kahramanmaraş’ta apartmanların arasına kazılan temel inşaatı vatandaşları tedirgin etti.


Temel inşaatının bitişiğinde bulunan apartmanda ikamet eden vatandaşlar, binalarının yıkılma tehlikesi nedeniyle evlerinde korku içinde yaşadıklarını söylediler.


Kahramanmaraş Merkez Onikişubat ilçesi, Piri Reis Mahallesi 36. sokak içerisinde yer alan 4 katlı bir apartmanın yanında yapılan inşaat kazısı, vatandaşları tedirgin ediyor.


İnşaat çalışmalarından dolayı korku içinde yaşadıklarını kaydeden bina sahibi Veli Yakar (42), “Kazı yapıldığından dolayı rahat değiliz. Temel 3 ay önce kazıldı, o gün bugündür yağmur yağıyor, evde korku içinde yaşıyoruz. Savcılık ve belediyeye dilekçe ile müracaat ettik. Ama sonuç alamadık. Binada 32 kişi oturuyor, her gün korku içinde geçiyor. Şikayetin ardından gerekli güvenlik önlemlerinin alınmadığı için 15 bin TL ceza yazıldı. İnşaatın mühürlendiği söyleniyor ama çalışmalar devam ediyor. Gece torak kayması oluyor, dışarı çıkıyoruz. Evin ön ve yan tarafı boş. Benim evim 4 katlı belediye bu inşaata 6 kat ruhsat vermiş. Biran önce güvenlik tedbirlerinin alınmasını istiyorum” dedi.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2015, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63