TÜMSİAD'dan İsrail'e kınama

TÜMSİAD'dan İsrail'e kınama

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Kahramanmaraş şube başkanı Adnan Toprak, İsrail’in Filistin’de uyguladığı ambargo ve gerçekleştirdiği katliamı ve yüreklere ateş düşüren vahşeti kınadıklarını ve telin ettiklerini belirtti.

Toprak, açıklamasında sözlerini şöyle sürdürdü. “On yıllardır Filistin topraklarında işgalci varlığını sürdüren İsrail’in haftalardır Filistini abluka altında tuttuğunu ve katliamlarına yenisini eklediğini belirten TOPRAK, ‘’Gazze şeridindeki masum sivillere saldıran İsrail, 400’ün üzerinde Filistinliyi katletti. Filistin halkının, toprakları üzerinde bu işgalci devlete karşı verdiği haklı ve meşru özgürlük mücadelesi on yıllardır kesintisiz bir şekilde sürüyor.”

İsrail’in uzun süreden beri abluka altında tuttuğu Gazze’de ilaç, gıda, temizlik, elektrik, petrol gibi en temel insani ihtiyaçlarına ulaşmasını engellediğini söyleyen Toprak; “Artık birilerinin bu zulme dur demesi gerekiyor’’ dedi.

Toprak; “Bütün dünyanın gözü önünde gerçekleşen, bütün dünyanın kanını donduran bu korkunç manzaraya rağmen, İsrail’in saldırılarına devam edeceği mesajını da anlamak mümkün değildir’’ diye konuştu. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2009, 08:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63